NOVÁ STUDIE POTVRZUJE: VĚTRNÉ ELEKTRÁRNY JSOU ŠKODLIVĚJŠÍ NEŽ SE PŘEDPOKLÁDALO

Uveřejněno dne 14 února 2023 000 2:12
Již dlouhodobě zde upozorňuji na důkazy neekologičnosti větrných elektráren. Ten, kdo je prosazuje, nemůže tvrdit, že mu jde o ochranu životního prostředí, protože bezpočet důkazů již potvrzuje, že jen stěží najdeme škodlivější zdroj energie než právě větrné elektrárny.
 

To dokazuje jak jejich výroba, výstavba a provoz, tak jejich likvidace. Kvůli větrníkům se zlikvidují stamiliony stromů, uhynou statisíce ptáků a turbíny, které jsou umístěné na pobřeží, mají negativní vliv na vodní živočichy.

Velký problém nastává i v případě jejich havárie, přičemž i samotný provoz ohrožuje životní prostředí šířením různých škodlivin. V situaci, kdy chce EU větrníky rozmístit po celé Evropě, je třeba na jejich škodlivost stále častěji upozorňovat.

Vychází tak najevo stále více ekologicky škodlivých, nebezpečných a negativních vlastností větrné energie, ale i přesto i nadále pokračuje expanze větrných elektráren po celé Evropě.

Dokonce ani nejnovější výsledky studie, která nyní také dokazuje negativní dopad škodlivých částic a toxických chemikálií na životní prostředí, to pravděpodobně nezmění.

Vzhledem k tomu, že větrné turbíny jsou neustále vystaveny erozi větrem, deštěm, krupobitím a sněhem, ochranné těsnění stožárů a rotorů je trvale odstraněno. Kromě toho se opotřebovávají lopatky rotorů, které jsou mimo jiné vyrobeny z polyesteru.

Dopad těchto plíživých známek opotřebení na životní prostředí je obrovský: samotná větrná turbína o výkonu 4 megawatty vyprodukuje 180 kilogramů pevných částic ročně.

Produkované mikro- a nanočástice obsahují mimo jiné vysoce karcinogenní látku bisfenol A. I při malém množství mohou být vážně poškozeny játra, metabolismus, imunitní systém a vývoj dětí.

Trvalé snížení minimálních limitů vzdálenosti od obytných oblastí vystavuje každý den miliony lidí v celé Evropě nevyčíslitelnému zdravotnímu riziku, které je záměrně ignorováno a skryto.

Klimatický hoax se tak stává důvodem pro konkrétní, extrémně reálnou hrozbu pro obyvatelstvo. Nehledě na skutečnost, že ani jeden milion větrných turbín nemůže vyrábět elektřinu, pokud není vítr, je plánované rozšíření rozhodně škodlivější pro zdraví a životní prostředí než údajná klimatická katastrofa.

Kromě toho probíhají rozsáhlé studie (metastudie) o tom, do jaké míry rostoucí počet větrných turbín mění přízemní atmosférickou cirkulaci a může mít vážné důsledky pro povětrnostní jevy (sucho, bezvětří). Účinky masově instalovaných větrných turbín na složité ekologické systémy jsou velmi negativní.

Masová expanze této lživé energetické politiky znamená také rozsudek smrti pro masy hmyzu, ptáků a netopýrů – s vážnými důsledky pro již tak urychlené vymírání druhů.

Jen v severním Německu se každoročně stane obětí rotorů větrných turbín asi 8 500 káňat a 250 000 netopýrů!!

Katastrofické důsledky pro lidi, zvířata a životní prostředí, které s sebou plány na rozmístění větrníků po celé Evropě přinášejí, lze proto jen stěží odhadnout. Aby se údajně zachránilo klima, je ničeno životní prostředí  a lidé a zvířata jsou vystaveni smrtelnému nebezpečí.

Do roku 2030, se podle německého kancléře Scholze postaví denně (!) jen v Německu čtyři až pět větrných turbín.  „V současné době vypracováváme plán toho, do čeho je třeba postavit nová zařízení, abychom dosáhli našich cílů pro rok 2030,“ vysvětlil kancléř.

Plánovaný „zákon o větrné energii na pevnině“ stanoví územní cíle pro rozšíření. Do konce roku 2023 musí spolkové země vyčlenit dvě procenta své plochy na větrnou energii. To vše opět slouží šílenství kolem klimatické a energetické transformace.

Pod pláštíkem údajné záchrany před klimatickou apokalypsou tak německá vláda staví tato větrná  monstra bez obav z konkrétních důsledků, které jsou mnohem reálnější a škodlivější než vysoce abstraktní a pochybné klimatické předpovědi.

Stejným směrem jako německá vláda se vydaly i mnohé další evropské vlády. Je jisté, že o žádnou ochranu přírody zde nejde, spíš to vypadá tak, že je za vším především korupce ze strany firem, které se zabývají větrnou energetikou…

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist