EURO 7

Uveřejněno dne 18 března 2023 000 13:59

Na Tik -Toku běží video s vývojovým inženýrem Škodovky týkající se nové emisní normy Euro 7. Přestože dokument čítající 6500 stran vypadá obsáhle, je vytvořen přesně v duchu činnosti Evropského parlamentu. Má dlouhý a neodborně sestavený text, který přikazuje výsledná omezení, ale neříká nic konkrétního o tom, jak toho dosáhnout. Navíc chybí prováděcí předpisy. Platit má od druhé poloviny roku 2025, což prostě nelze splnit, navíc každá řádka tohoto škváru zdražuje budoucí produkty automobilového průmyslu o hromadu peněz a výsledkem budou horší auta za trojnásobek ceny. Jistě vnímáte evropský progres.

Ministr dopravy Kupka údajně v Bruselu usilovně bojuje proti vzniku této nové normy. Naopak Petr Fiala patří k nejhlasitějším propagátorům ,,bezemisní“ dopravy, což dokázal v době svého předsednictví EU. A nový ministr životního prostředí hlásá, že se Česká republika otepluje 2x rychleji než okolí. Schizofrenie naší vlády je evidentní. Fiala se zapíše v historii českého automobilového průmyslu jako škodná. Svým lopingem, kterým z odpůrce likvidace spalovacích motorů přeskočil na hlavního strůjce ukončení jejich výroby v Evropě od roku 2035, přesvědčil jen o své snadné ovlivnitelnosti a bezcharakternosti. Některým členům vlády možná dochází, že je premiér naprosto mimo realitu, nicméně v Bruselu si už musí klepat na čelo a přemýšlet o tom, nejsou li v Čechách ještě větší blázni než jinde. Došlo to tak daleko, že současná předsednická země EU Švédsko požaduje revizi rozhodnutí o konci spalovacích motorů k roku 2035. Zdá se, že naši vládní představitelé jinak hovoří v Bruselu a jinak u nás. Navíc nás díky Pirátům a Top09 zastupují v Evropském parlamentu vyložení technologičtí analfabeti, kteří zvednou ruku pro každou zelenou pitomost. Unikátem jsou zločinci Peksa a Niedermayer.

Abychom naší vládě nekřivdili, v Belgii se o rychlé jízdě nesmí ani mluvit a zmínit se o něčem typu sportovní jízda na veřejných komunikacích bude trestné. V sousedním Rakousku mladí s nazelenalými mozky demonstrují za třicítku ve městech a po dálnicích by nejradši nosili auta na zádech. Patřit myšlením k Zeleným či u nás k jejich derivátu Pirátům musí být nikoliv politické přesvědčení, ale spíše diagnóza. A vyznačuje se zastřeným myšlením a značnou neznalostí všeho včetně techniky. Je smutné, že tito nositelé myšlenek znamenajících návrat k pěší turistice (koně nebudou povoleni z důvodů vysokých emisí) jsou mladí lidé. Ještě ke konci minulého století jejich rodiče v postpubertálním věku toužili po silných motorech, byli obdivovateli tuningové scény a díky nim vznikaly první díly filmové série Rychle a zběsile. Současní drsní mládežníci jezdí na elektrických koloběžkách, připíjí si mandlovým latté a přilepují se na silnice. A zároveň často netuší, jsou li to kluci, holky nebo cosi jiného mezi nebem a zemí. Čekat od nich něco, jako drsné mužství u chlapů a u žen něžnost a radost z mužského ochranného rámě, asi nemůžeme. No a selský rozum už také ne. A tak prostě jen protestují neustále za něco, co je kontraproduktivní a pro život k ničemu. Třeba pro odvolání Ševčíka. To má jiné důvody, ale podtrhuje to uvažování současné mladé generace. Jsou tak zblblí a zmanipulovaní, že už naprosto nechápou, čeho se stali součástí.

Vraťme s k autům. Euro 7 se netýká jen emisí zplodin, ale i jejich vzniku při brždění či opotřebovávání pneumatik. Normy jsou natolik nízké, že výrobci budou muset změnit úplně vše. Tedy v Evropě, což z našich vozidel udělá pro zbytek světa nepoužitelnou exotiku. Navíc auta mají být na dálku při překročení hodnot emisí vypnutelná, to aby se zabránilo asi nějakým úpravám ze strany uživatelů. Euro 7 bude platit i pro elektroauta s výjimkou výroby elektřiny, i když i u ní už se přemýšlí, jak ji do norem zakomponovat. Což je první krok k omezování dopravy jako takové, ať už sedíte v jakémkoliv vozidlu. Pamatujete? Říkali jsme Vám, že Vás budou chtít uzavřít v miniživotním prostoru bez možnosti jeho opuštění s výjimkou zvláštního povolení. Možnost vypnout auto na dálku nejen kvůli emisím, ale příště z jiného důvodu, bude tak snadné. K tomu si přidejte totální kontrolu nad Vašimi platbami a schopnost Vám dovolit platit jen v místě bydliště, případně přidat kredit v případu omezené návštěvy u povolených příbuzných. A navíc chtějí důchodcům znemožnit auta řídit úplně. Nevolnictví v moderní podobě je za rohem. Drahá a nedostupná přetechnizovaná auta budou jen jedním z nástrojů, jak toho dosáhnout. Rychle shánějte auta strašího ročníku, i když ta zase omezí jinak.

Možná, když si uvědomíte, že je třeba zdokonalit až 60 řídících jednotek v každém autě schopných navzájem spolupracovat při měření emisí, Vám dojde, proč nejsou na trhu čipy. Evropa se zbláznila. Ti nahoře ji vedou do záhuby, ti dole jim to umožňují. Inženýr ze Škodovky jen nevěřícně kroutí hlavou a bylo evidentní, že má chuť hloupé a nazelenalé europoslance nazvat jako imbecily. A má pravdu. Eurokrati nám ukazují, kolik hlouposti lze koncentrovat v malé lokalitě několika budov Evropského parlamentu a Evropské komise. Trpět tím budeme všichni. Tedy pokud tady v Evropě zůstaneme nebo neuděláme pořádek. Oni totiž především plní zadání a jedou podle naprosto šíleného plánu.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist