O aktivistech a současné vědě

Uveřejněno dne 1 června 2023 v 10:29

O lidech, jejichž jediným posláním je říkat druhým, co musí dělat, a tahat z nich peníze, neboť sami nemají na nic produktivního čas, protože jsou zcela zaneprázdněni vymýšlením toho, čím mají ostatní trávit čas, až vydělají ty peníze, které jim musí poslat na vlastní zkázu.

 

Nač vymýšlet složité věty, když už to jiní řekli mnohem elegantněji.

Změňte se vy, já nemusím nic!

„V našem světě každý přemýšlí o tom, jak změnit lidstvo, ale nikdo nepřemýšlí o tom, jak změnit sám sebe.”

Lev Tolstoj

Ruský spisovatel Lev Nikolajevič Tolstoj je autorem světoznámých románů Vojna a mír nebo Anna Karenina. Narodil se v roce 1828. Encyklopedie Britannica jej považuje za jednoho z největších světových spisovatelů. Pětkrát byl na navržen na Nobelovu cenu za literaturu, třikrát na Nobelovu cenu za mír. Nikdy žádnou nedostal.

Lev Tostoj tím nemířil na aktivisty, ale ve svém eseji o třech způsobech reformy argumentoval, že jedinou trvalou revolucí je morální obnova člověka.

Jak pobavit sedmi slovy

„Kdyby socialisté rozuměli ekonomice, nebyli by socialisty.”

Friedrich Hayek

Friedrich Hayek je nejznámějším představitelem rakouské školy.

Oteplováním k socialismu

„Globální oteplování představuje úžasnou výmluvu pro zavedení globálního socialismu.“

Margaret Thatcher

Žena, kterou by chtěl ve vládě skoro každý.

Ego versus přiznání chyby

„Vím, že většina lidí, nejen ti, kteří jsou považování za chytré, ale i ti, jež jsou velmi chytří a schopni chápat ty nejsložitější vědecké, matematické nebo filozofické problémy, jsou pouze zřídka schopni poznat ty nejjednodušší a nejzřejmější pravdy, pokud by přitom měli přiznat chybu.”

Lev Tolstoj

Talent versus charakter

„Důvodem pro šíření pavědy není nedostatek talentu, to v žádném případě. Důvodem je nedostatek charakteru. Lidé nejsou upřímní, nepřiznají svoji nevědomost, a proto píší takové nesmysly.”

Sigmun Freud

Sigmund Freud se narodil v Příboru, žil ve Vídni a je autorem psychoterapeutické metody založené na volných asociacích pacienta.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist