Greta Thunbergová – klimatický dezolát

Uveřejněno dne 29 července 2023 000 8:02

Greta Thunbergová vyfasovala pokutu za neuposlechnutí policejních pokynů na demonstraci „za klima“. Verdikt odmítla přijmout a místo toho šla na další demonstraci. Odtud byla dvacetiletá aktivistka policií rovněž vyvedena.

Soud v Malmö nařídil Thunbergové za původní provinění z 19. června, kdy s ostatními aktivisty z hnutí Reclaim the Future zablokovala silnici pro auta vezoucí pohonné hmoty v malmöském přístavu a odmítla uposlechnout policejní pokyny, zaplatit 1500 švédských korun (cca 3 100 Kč) a dalších 1000 švédských korun (cca 2000 Kč) do fondu pro oběti trestných činů. Pokuta byla uložena v poměru k jejímu vykázanému příjmu. Za neuposlechnutí policejního příkazu hrozí trest odnětí svobody až na šest měsíců.

Podle Grety „je absurdní, že ti, kteří jednají v souladu s vědou, za to mají platit.“ Její jednání je podle ní ospravedlnitelné: „Domnívám se, že se nacházíme v mimořádné situaci, která ohrožuje životy, zdraví a majetek. Nespočet lidí a komunit je ohrožen jak v krátkodobém, tak v dlouhodobém horizontu,“ pravila.

Thunbergová během protestu na Instagramu napsala: „Klimatická krize je pro nespočet lidí otázkou života a smrti. „Rozhodli jsme se nebýt diváky a místo toho fyzicky zastavit infrastrukturu fosilních paliv. Vracíme si budoucnost.“

Podle mě je, odhlédneme-li od pomýleného ekofanatismu, absurdní, a hlavně nebezpečné její pohrdání soudní mocí. Slečna Thunbergová ze sebe cíleně vytvořila prototyp a tvář současného zeleného aktivismu, její aktivity podporuje řada jejích vrstevníků, pro něž je něčím, jako „zelenou Johankou z Arku“. Stojí za ní, hájí její absurdní dojmologickou ideologii, pořádají klimatické protesty, narušují veřejný pořádek. Začnou tedy, stejně jako jejich vzor, pohrdat soudní mocí – jedním ze základních atributů demokratického zřízení?

Možná se Greta Thunbergová hodlá připodobnit k výše zmíněné svaté a učinit ze sebe oběť „zlých kapitalistických monster, společnosti, která vytváří odporný kysličník uhličitý“ a vyměřenou pokutu ve výši pěti tisíc korun českých nezaplatí. Snad si pak uvědomí, že díky té „odporné společnosti“ a jejím výdobytkům nebude upálena na hranici jako svatá Jana z Arku, ale pouze skončí v exekuci, jíž za ni jistě rádi zaplatí její bohatí rodiče, případně si půjde na půl roku sednout do fešácké švédské basy.

Čím se mladá ekoaktivistka vlastně liší od českých dezolátů, kteří odmítají legitimitu našich soudů, a dokonce samu existenci České republiky? Jsou to ostatně také aktivisté, bojují za podobně absurdní myšlenky, také si lehají na zem, vyřvávají a urážejí policisty. Greta Thunbergová čím dál více připomíná chmurnou hvězdu naší dezinformační scény – Janu Peterkovou.

Hysterická, protisystémová osoba, která jakousi mentální gravitací přitahuje sobě podobné typy, kterým nelze nic rozumně vysvětlit. Rozhodli se bojkotovat systém, který jim jejich počínání nejen toleruje, ale dokonce umožňuje. Existují nicméně meze, které v demokratickém zřízení nelze beztrestně překračovat. Demokracie se musí bránit jak proti Peterkovým, tak proti Thunbergovým.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist