POKRYTECTVÍ STEVENA SPIELBERGA

Uveřejněno dne 1 srpna 2023 000 11:21

Tak nám tu zase vykvetlo obří pokrytectví … ptáte se jaké? Inu takové typické pro prostředí celebrit a slavných osobností. Stevena Spielberga asi netřeba představovat. Slavného režiséra a držitele bezpočtu ocenění, co ale možná zdaleka ne každý ví, je to, že Spielberg je velký bojovník proti globálnímu oteplování a proti vypouštění skleníkových plynů, tedy alespoň slovy a písmem.

Jak je to ovšem v reálu? To je úplně jiná story, jak by řekl Američan. Velký odpůrce CO2 si totiž obměnil svůj jachtový park. Svou předchozí „skromnou“ loďku o délce pouhých 76m prodal kanadskému miliardáři, to však ne proto, že by se chtěl zbavit toho ošklivého dieselového motoru a koupit něco ekologicky přijatelného. Naopak svou skromnou jachtičku nahradí ještě větším kolosem a to jachtou dlouhou 110m (víc než fotbalové hřiště) mající dva bazény, heliport v ceně 250 milionů dolarů(5,5 miliardy Kč).

To vše by mi ani tak nevadilo, ale co vadí je ta míra pokrytectví, tato jachta totiž není poháněná solární energií, nebo obnovitelnými zdroji, nýbrž monstrózními dvěma dieselovými dvacetiválcovými motory o výkonu 4800 koní. A teď to nejlepší, tito dva drobečkové spotřebují něco málo přes 20 galonů (tedy cca 71 litrů) dieselu, ale prosím ne na sto mil (160km), ale na jednu (1,6km) míli plavby. Roční náklady na provoz se tak podle nizozemského doku Oceanco vyšplhají na 25-30 milionů USD (550-650 milionů Kč).

Takže pan režisér se prostě jen ukázal jako obyčejný pokrytec, sice při svých vystoupeních hovoří o ochraně klimatu a zlém Co2, ale sám přitom přispíval a dál bude přispívat extrémní mírou. No a pak se někdo divte, že obrovská spousta lidí se staví tak skepticky ke všem těmto armagedonistům, kteří na nás dští oheň a síru, ač sami v soukromém životě k tomu jejich konci světa přispívají mnohonásobně více, než ti na které apelují.

Tímto zdravíme Grétu, a doufáme, že se přilepí ze své jachty před tu Stevenovu.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist