Další rána pro „oteplovače“

Uveřejněno dne 2 srpna 2011 000 9:36

gwCharles Monnett, otec teorie globálního oteplování a autor studie o utopených ledních medvědech vinou tání ledu byl poslán na nucenou časově neomezenou dovolenou a je prověřována jeho vědecká bezúhonnost.

Charles Monnett je jedním z vědců, jejichž závěry jsou „oteplovači“ považovány za stěžejní argumenty a vnucování neefektivních a hlavně drahých a nefunkčních opatření vládám států v rámci boje proti globálnímu oteplování.

Úřady prověřují Monnettovu vědeckou bezúhonnost a je podezříván z vědeckého pochybení, chybných údajů a špatných výpočtů. Diplomaticky je tak řečeno, že Monnett je podezříván z podvádění a záměrného falšování údajů, aby výsledek byl v „žádoucích“ hodnotách.

Z jeho studie čerpal i Al Gore, který za svou práci dostal společně s IPCC v roce 2007 Nobelovu cenu. Globální oteplovači už nyní žádají „očištění Monnettovy vědecké cti a jeho návrat do úřadu“. To se ale dalo očekávat, vždyť oteplovačům padá jedna modla za druhou.

Není to tak dávno, kdy oteplovači uznávaní vědci pracující pro IPCC (Intergovernmental Panel on Climate Change) byli usvědčeni ze lží a falšování údajů. IPCC byl založen v roce 1988 WMO (Světová meteorologická organizace při OSN) a UNEP (Program OSN pro životní prostředí). Dva roky po obdržení NObelovy ceny vypukla tzv. Climategate.

Tehdy unikly e-maily a dokumenty, které pocházely z let 1996 až 2009 z počítačů CRU (Climate Research Unit). Vědci záměrně falšovali údaje, zakrývali pokles teplot, záměrně neuváděli hodnoty, které se jim nehodily do krámu, umlčování kritiků, aby jejich názory nebyly zveřejňovány v odborných časopisech atd.

Oteplovači to považují za cílený útok proti nim a snahu o diskreditaci. Zmíněné instituce začaly až po několika měsících aféru vyšetřovat a v tichosti došly k závěru, že se vědci ničeho špatného nedopustili. Jak by také mohli, když tyto instituce jsou v konfliktu zájmů. Přeci si nepodřežou finanční větev pod sebou.

Faktem je, že globální oteplovači si upravují hodnoty podle toho, jak se jim to hodí, například: „Wigley 28. září 2009: Kdyby se nám podařilo v grafech snížit teploty oceánů (ze 40. let) o 0,15 °C, mělo by to signifikantní vliv na globální teplotu…. 0,15 °C jsem vybral úmyslně…“. Zcela ve svých grafech opominuli malou dobu ledovou (14.-18. století).

Ukazuje se, že globální oteplování je jen velkým humbukem. Koneckonců v době teplotního optima ve středověku byla průměrná teplota cca o 2 až 3 stupně vyšší než dnes. Satelitní údaje NASA z let 2000 až 2011 ukazují, že zemská atmosféra je schopna propustit do vesmíru daleko víc tepla, než předpovídaly alarmistické počítačové modely oteplovačů.

Mezi údaji oteplovačů a realitou je zásadní rozdíl, který usvědčuje oteplovače jako šarlatány. Charles Monnett je pravděpodobně dalším z řady vědců, kteří se zaprodali novodobému „zelenému“ a sebemrskačskému náboženství v podobě globálních oteplovačů.

Pokud se ukáže, že si Charles Monnett svou práci upravil nebo dokonce vymyslel, bude to pro oteplovače další velká rána, možná konečná, protože jde o „otce teorie“, na níž je postavena jejich existence. Jenže oteplovači jsou „věční“. Neuznávají jiné než „vlastní“ práce a de facto svou vlastní existencí se utvrzují ve správnosti své existence.

Klimatické změny provázejí planetu již od jejího zvyku a bude k nim docházet i dlouho poté, co lidstvo vyhyne. Lidstvo má na klimatických změnách velice malý podíl. Boj proti klimatu má stejnou účinnost jako snaha mouchy zastavit vlak. Jediné, co může lidstvo udělat je přizpůsobovat se klimatu, nikoliv klima přizpůsobovat člověku.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist