Green Deal! Děkujeme nechceme-přírodu chraňme jinak!

Uveřejněno dne 15 září 2023 000 12:01
Green Deal dle paní Von der Leyenové zůstává stěžejním projektem EU a to nejen pro jeho nezbytnost pro snížení dopadu klimatických změn, ale i pro nutnost účinného boje evropských firem v rámci celosvětové hospodářské soutěže.
Toť jen krátký popis dnešního proslovu předsedkyně Evropské komise před Evropským parlamentem o stavu Unie.„Letošní léto bylo vůbec nejteplejší v historii. Řecko a Španělsko se potýkaly s přírodními požáry a jen pár týdnů na to je zasáhly ničivé povodně. Viděli jsme chaos a spoušť, kterou extrémy počasí napáchaly po celé Unii. To je realita rozpálené planety. Právě proto vznikl Green Deal,“ nastínila von der Leyenová. Je třeba se ptát jakou historii má paní předsekyně na mysli. Také zapomněla říci, že řecká policie stíhá více jak 70 žhářů, které sami řečtí politikové označili za lidské zrůdy, což je samozřejmě pravda.Ano, klimatické změny probíhaly, probíhají a budou probíhat, ale jednoznačně kvantifikovaný vliv člověka na ně NENÍ. Tzv. skleníkové plyny včetně CO2, NO2, metanu jsou velmi pravděpodobně pouze jednou z řady možných příčin těchto změn a vliv Evropy na snížení produkce CO2 z celosvětového hlediska je a bude prakticky roven nule. Nárůst industrializace Číny, nyní Indie a posléze Afriky nutně povode ke zvýšení produkce CO2 a dalších skleníkových plynů a EU na tom nic nezmění. Jen v posledním roce jsme svědky dalšího nárůstu spotřeby ropy a dalších fosilních paliv, jen Evropa se tváří , že je již brzy potřebovat nebude. To je hluboký omyl! Trochu podobný trvzení, že EU přestala dovážet ruský zemní plyn- nikoliv – například Belgie a Španělsko jsou celosvětovým druhým a třetím největším dovozcem zkapalněného zemního plynu (zdroj Financial Times)! Green Deal je především o tisících miliardách EUR, které na něj EU vyčleňuje a to v situaci, kdy je reálně nemá, protože prakticky všechny její členské státy jsou zadlužené. Veškerá opatření spojená s Green Dealem zaplatíme dříve nebo později my Evropané na daních. Důsledky vidíme již nyní: inflaci, snížení konkurenceschopnosti evropských výrobků, pomalu začínající odliv kapitálu i firem z Evropy, atd. A to vše kvůli novému náboženství zvanému GREEN DEAL.

A to již vůbec nemluvím o nesmyslech jako zakázat v Evropě prodej automobilů se spalovacími motory po roce 2035, zavést evropskou daň na fosilní paliva, omezit do budoucna prodej letenek nebo snížit chov dobytka či povinně zateplit všechny budovy kromě vojenských objektů či památek. Ne, to nejsou utopické nesmysly nebo vyhrožování blábolem.TO JE EVROPSKÁ REALITA částečně již legislativně ukotvená. Realita,která může vést k rozvratu evropských ekonomik. Nedejme se, odmítněme GREEN DEAL. STOP GREEN DEAL.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist