Nemají žádný respekt. Slalom narušili aktivisté, lyžaři na ně házeli koule

Uveřejněno dne 22 listopadu 2023 000 8:00

Zbývalo jen posledních pět závodníků, kteří ještě ve druhém kole slalomu v rakouském Gurglu nepředvedli svou jízdu. Jenže organizátoři museli závod na několik minut přerušit. Ne kvůli špatnému počasí, ale kvůli skupince aktivistů Poslední generace, kteří postříkali sníh za cílovou rovinkou oranžovou barvou. „Nemají žádný respekt,“ zlobil se Nor Henrik Kristoffersen, který jim za přerušení soutěže vynadal.

„Říkejte si, co chcete, choďte k volbám, snažte se změnit věci. Ale nekažte to ostatním. To je nechutné,“ vzkázal Kristoffersen přes norskou televizi NRK. Na záběrech je vidět, jak elitní závodník nekompromisně vbíhá mezi aktivisty a zbrždění slalomu s nimi řeší.

Společně s Chorvatem Filipem Zubčičem pak po skupině házel sněhové koule. „Jednoho trefil (Zubčič) do hlavy. Měl z toho radost,“ dodal dvojnásobný mistr světa.

Klimatičtí aktivisté narušují slalom v rakouském Gurglu.

Pod příspěvkem se dočkal podpory fanoušků i kolegů z lyžařského světa. „Pro většinu sportovců jsou závody vším. Nejméně čtyřem závodníkům dnes zkazili jízdu a to je v mých očích nespravedlnost.“

Rakouští slalomáři obsadili v Gurglu kompletní stupně vítězů, vyhrál Feller

Slalom nakonec ovládl domácí Manuel Feller, na stupních vítězů ho doplnili krajané Marc Schwarz a Michael Matt, Kristoffersen skončil sedmý. Světový pohár bude pokračovat za dva týdny rychlostními závody v Beaver Creeku, slalomáři se představí týden nato ve Val d’Isére.

Zdroj: https://www.idnes.cz/sport/lyzovani-snowboarding/aktiviste-posledni-generace-slalom-henrik-kristoffersen-gurgl.A231118_171141_lyzovani_pls

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist