O správnosti boje s kůrovcem jsem přesvědčený

Uveřejněno dne 12 srpna 2011 000 12:01

strasky Se čtenáři iDNES.cz v úterý debatoval ředitel Národního parku Šumava Jan Stráský. Dotazy mu posílali především jeho kritici, které si během půl roku v čele národního parku popudil. Vytýkali mu především kácení kůrovcem napadených stromů.

Stráský jim hned na úvod odpověděl, že je přesvědčený o správnosti toho, o co se na Šumavě snaží. „Zastavit kůrovce ještě v době, kdy bude na Šumavě nějaký zelený les,“ uvedl Stráský. Cítí k tomu prý podporu u řady lidí.

„Od spoluobčanů v samoobsluze, kde nakupuji, až po stovky dopisů a mailů od řadových občanů z celé republiky,“ říká Stráský.

Odpovědi Jana Stráského najdete zde

Kritikům se snažil v diskusi vysvětlit, že jarní použití pesticidů proti kůrovci ani současné kácení není v rozporu se zákonem. Vyjádřil se k nařčení, že jedná v zájmu dřevařské lobby, a padla i otázka na mediální agenturu, která za stovky tisíc radí parku, jak komunikovat s médii.

„Už soubor většiny otázek, na které dnes odpovídám, jen potvrzuje nutnost práce s agenturou, poněvadž budování tak velkého tiskového střediska, které by postupně vysvětlovalo všechna nakupená nedorozumění, by bylo mnohem dražší,“ uvedl Stráský.

Ředitel parku odpovídal čtenářům déle než hodinu. Za tu dobu stačil odpovědět zhruba na třetinu zaslaných dotazů.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist