Ekoterorismus v praxi

Uveřejněno dne 5 října 2012 v 11:17

greensvastikaZelení aktivisté a fanatici mají v Evopě jedno z velkých slov. Společně se spřátelenými vědci vytvářejí velký tlak na vlády, které pak přijímají opatření ve svém důsledku kontraproduktivní.

Tito zelení teroristé mají v přírodě své náboženství a nezřídka se mezi nimi najdou nejenom fanatici, ale skutečně radikální teroristé, kteří ve jménu své zelené víry jsou ochotni udělat prakticky cokoli včetně opravdových teroristických činů.

Abych nebyl špatně pochopen. Jsem pochopitelně pro to, aby bylo s přírodou zacházeno co nejšetrněji a abychom si přírodu chránili. Nikoli však preferovat jednoho broučka nebo rostlinku nad lidskými životy. To už je doslova zvrhlost.

Je na místě si připomenout různá ekologická tažení proti výstavbě obchvatů obcí a měst kvůli tomu, že se na místě vyskytuje pár žabiček, které lze nalézt na dalších místech, zatímco se lidé, kudy projíždí veškerá doprava, dusí výfukovými plyny a riziko úmrtí pod koly je neúměrně vysoké.

Rovněž brojení proti nejčistší jaderné energii je nepochopitelné. Preferují se tak zvaně obnovitelné zdroje, jenže při bližším pohledu se zjistí, že například větrníky za svou dvacetiletou životnost nejsou schopny zaplatit samy sebe, že fotovoltaika je drahá a výhodná pro výrobce jen díky dotacím a že biopaliva jsou pro přírodu škodlivější než klasické pohonné hmoty.

Kvůli biopalivům se začala po světě pěstovat řepka a důsledkem je nedostatek potravin ve třetím světě. Na výrobu jednoho litru biopaliva je zapotřebí 1,1 litru ropy. To je ekologismus (ekoterorismus) v praxi. Jako další příklad může posloužit nedávná informace Radiožurnálu, že se v Británii bude přestavovat uhelná elektrárna na biomasu.

Aby se dosáhlo výkonu 2 GW, bude zapotřebí spálit ročně 7,5 milionu tun biomasy, což představuje zalesněnou plochu o rozloze Středočeského kraje a Prahy, tedy 12 000 km2. Zelení aktivisté tvrdí, že spalováním vyprodukované CO2 pohltí nově vysazené stromy, jenže má to velký háček.

Těžko někdo zajistí, aby bylo vysázeno skutečně tolik stromů. Podle RWE vyprodukuje ročně plantáž na rozloze 800 km2 milion tun dřeva a to stačí na půl milionu tun biomasy. Navíc strom proletí komínem během pár minut, ale jeho růst trvá desetiletí.

Protože Británie příliš lesů nemá, bude je dovážet z celého světa a emise vyprodukované při dopravě samozřejmě nejsou do nákladů CO2 započteny. Vypadá to na další vítězství zeleného šílenství. Kam až jsou zelení teroristé ochotni zajít? Kvůli odmítání jaderné energie spálíme všechno dřevo?

Můžeme se vsadit, že po uvedení elektrárny na biomasu do provozu budou ti samí zelení magoři křičet, že je to ničení přírody a že se tím zvyšuje globální oteplování, dochází k erozi půdy a umělému vytváření pouští. V závěru budou bojovat za uzavření elektrárny, kterou předtím sami prosazovali, a obviňovat vedení státu z hazardu s životním prostředím.

Proč se nepoužívá zdravý rozum a jednoduše se na jeden papír nedají položky plus a minus? Skoro mám pocit, že se ekoteroristé snaží dostat lidstvo do neřešitelné situace, vrátit ho zpátky do jeskyní a na stromy a vyvolat nakonec celosvětový konflikt při boji o přírodní zdroje.

Cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly. Bohužel, ekoteroristé příliš nepřemýšlí, ti jen slepě používají zelené náboženství pro získání moci nad vládami, ač sami nebyli nikým voleni. Moc by mě zajímalo, jak sami chrání přírodu. Možná tak, jako jejich guru Al Gore, který sám spotřebuje energii z malé elektrárny.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist