Pekelné zlo jménem Bursík opět na scéně

Uveřejněno dne 4 prosince 2012 v 9:33

bursik2Na sjezdu zelených sice nedosáhl na metu předsedy, ale to mu rozhodně nemusí vadit. Podle známého vzkazu „prosadíme vše silou Katuško“ se tím předsedou stejně brzy stane. K získání výsadní pozice využije své tvrdé politické demagogie, prostoduchých zelených a mnohdy při různých protestních akcích i placených dobrovolníků.

Považuji za potřebné připomenout, že v Topolánkově vládě prosadil nátlakem a tvrdým vydíráním mnoho nesmyslů, na které dodnes všichni doplácíme. Premiér se jej doslova obával. Odkazem je obrovské množství byrokratických zákonů a předpisů zaštiťujících se ochranou životního prostředí, které vycházejí ze směrnic Evropské unie, s navršením dalších nesmyslných povinností, které nikomu a ničemu nic nepřinášejí. Jsou miliardovým strašákem průmyslových podniků a podnikatelské sféry, dotlačujícím je do beznadějné soutěže v konkurenceschopnosti. Dodnes se je dnešní zákonodárci nepokusili příliš změnit.

Podle vzoru německých zelených sepsal a opsal nesmyslný ekonomický zákon o podpoře obnovitelných zdrojů. Ve vládě jej prosadil jemu blízký lidovecký ministr Ambrozek,, který dnes opět působí v krajské koalici Jihomoravského kraje. Následné nátlakové schválení v parlamentu bylo již snadnou koaliční hračkou. Odkazem je opět rychle se zvyšující cena elektřiny pro občany a průmysl na dlouhých dvacet let. Obě strany o negacích svých uvedených příslušníků jsou dnes zticha a věří, že všichni občané za čas zapomenou.

Další finančně nákladnou demagogií pana Bursíka byla snaha o záchranu Planety před vědecky neprokázaným globálním oteplováním. Hysterie, která dnes pomalu utichá, přináší však svým hlasatelům značné ekonomické výhody.

Za dva roky, možná i dříve, opět vypuknou nové parlamentní volby. Občané chodící pravidelně volit, by neměli zapomenout, co vše u nás zelení zatím způsobili. Musí se však oprostit od předpokládané značné masáže sdělovacích prostředků a novinářů podporujících za každou cenu zelené.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist