Ekoterorismus EU

Uveřejněno dne 1 července 2013 000 16:32

euChcete si postavit domek? Rekonstruovat byt? Tak si pospěšte, než začnou platit nové povinnosti z per našich eurobohů.

Veřejná debata se v ČR o této evropské normě moc nevedla, což je pro evropské zákony naprosto běžné. A přitom jde o obrovský zásah do našich životů. Dovolte mi tedy, abych vám ten jeden, z mnoha evropských zákonů, trochu přiblížil. Jedná se o směrnici Evropské komise „o energetické náročnosti budov“, která je implementována do české legislativy jako zákon „o hospodaření energií“. Tento zákon vetoval minulý rok ještě bývalý prezident. Nicméně to nebylo nic platné, neboť byl posléze přehlasován, a tak dne 1. 1. 2013 nabyl zákon účinnosti.

Co má za cíl?

Nastolit „téměř nulovou spotřebu energie“ budov a bytů. Už tento naprosto nesmyslný blábol naznačuje, že se v Bruselu za naše peníze opět nudili. Ať už se tyto velikánské, ideologicky zabarvené názvy nazývají jakkoliv, jinými slovy to neznamená nic jiného, než že opět přibyde plno nových povinností a naše peněženky budou opět o něco lehčí.

O co tedy jde?

Stručně: Stát bude muset nechat rekonstruovat či postavit nové stavby veřejné správy v souladu s představami EU. Každý, kdo si budete chtít postavit barák či rekonstruovat byt, při tom budete muset naplnit podmínky EU o nulové energetické náročnosti. Zavede se certifikační orgán, který bude dávat za tisícové částky razítka za správnou „nulovou“ spotřebu ve vašem obýváku. Vzniknou kontrolní orgány, které budou pravidelně kontrolovat, zda máte certifikaci (neboli energetický štítek), kontrolovat kotle, rozvody elektrické energie a klimatizační systémy a rozdávat statisícové pokuty. Budete si muset pořídit drahé zařízení, které vám bude měřit, zda správně dodržujete „téměř nulovou spotřebu“. Každý takový „čistý“ dům bude muset odebírat maximální možné množství energie z obnovitelných zdrojů. Postupně se zavádí povinné zateplování všech budov atd. Tyto jednotlivosti jsou naplánovány na odlišné termíny (celkem do roku 2020), pěkně plíživě, přesně po vzoru salámové metody, která je ostatně EU tolik oblíbená.

Co to znamená?

Znamená to, že se prodraží koupě či rekonstrukce domu či bytu. Náklady na nové úředníky (auditory, kontrolory, nové úředníky na úřadech) se promítnou do výše daní. Přibydou další poplatky za úřednická razítka. Zvýší se opět cena energie kvůli povinnému zvýšení využívání energie z obnovitelných zdrojů. Přibyde nové papírování a běhání po úřadech. Také stát bude muset vše podstoupit, takže se jeho náklady opět promítnou ve zvýšených daních (podle odhadu ministerstva průmyslu by jen rekonstrukce budov veřejné správy, která by bez této směrnice NEBYLA VŮBEC NUTNÁ, vyšla odhadem na 30 mld.,-). Výhody z toho budou mít jen obchodníci a úředníčci.

Jaký to má smysl?

Už se ukázalo, že ekologická hysterie EU je v podstatě zbytečná ale hlavně nákladná. Například bylo zjištěno, že povinné přimíchávání biopaliv je mnohem škodlivější k ŽP, než paliva fosilní. Také účinky oxidu uhličitého se ukazují být spíše pozitivními, než negativními. Se zateplováním se to také nafukovalo. Např. účinnost zateplení panelového domu se už odhaduje pouze na 10%. Já osobně jsem třeba žádný efekt nezaznamenal a za teplo platíme doma čím dál více.

Evropa se probouzí z ekologického šílenství, kdežto EU si dál žije ve svých pohádkových snech o nebeské čistotě ŽP. EU se svého „EKO“ jen tak nevzdá. Nejen že je to její silný ideologický pilíř ale také   velký byznys a to i pro spousty příživníků. A s touto směrnicí těch příživníků opět o něco přibyde.

Závěr

EU uvádí tři přínosy směrnice: 1. Snížení produkce oxidu uhličitého o 4-5%. 2. Snížení spotřeby energie o 5%. 3. Statisíce nových pracovních míst ve stavebnictví a byrokracii.

Je ale očividné, že náklady budou daleko přesahovat výnosy (pokud nějaké vůbec jsou). Podobné evropské předpisy tak způsobují, že EU stagnuje a zaostává. Právě to je bohužel podle euroúředníků důvod pro další a další regulace. A nezaplatí to nikdo jiný než my, tady na konci toho všeho, aniž by nám bylo dovoleno cokoliv k tomu říct.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist