EU nám nadělí ještě více zelené energie. Solárním panelům zdar!

Uveřejněno dne 9 dubna 2014 000 13:08

Je třeba opět zachránit klima, proto má podíl „zelené“ energie vzrůst na nádherných 27%. Ale v žádném případě nepočítejte s tím, že by se tam měla počítat i energie z jádra! Solárníci nebudou stíhat skupovat panely, hřebeny kopců nám ozdobí malebné řady větrníků a možná bychom na Lipně mohli zbudovat nějakou tu přílivovou elektrárnu…

Jelikož náš současný „zelený“ podíl činí asi 12%, tak jsem opravdu zvědav, jak víc než dvojnásobnou kvótu splníme. Už teď u nás panuje hotová solární katastrofa, kde vzduchem létají desítky miliard z peněženek nás všech. Nedovedu si představit, kolik luk a pastvin bychom museli osázet solárními panely, abychom se dostali na požadované číslo. Snad abychom si vybudovali nějaké české Tři soutěsky, pak by EU mohla být spokojená.

Ale ne, nebudu to svádět všechno na Brusel, hlavním tahounem tohoto zeleného šílenství je především Německo. Je pozoruhodné, k jaké demogagii lze použít katastrofu v Černobylu a neštěstí ve Fukušimě. Ano, Černobyl je ukázkovým příkladem, že jsou jisté typy zařízení, kde se na bezpečnost vykašlat nemůžete, ale to přece neznamená, že kvůli němu zboříme všechny jaderné elektrárny. Občas dojde k nějakému pádu letadla, ale přesto nikdo nepožaduje, aby se zrušila letecká doprava.

Rakousko zažívalo hysterii kvůli Temelínu, organizovaly se mediálně vděčné blokády hranic, aktivisté v „protijaderných“ oblečcích věštili zkázu, která se na ně snese v podobě radioaktivního spadu. Výsledek? Temelín normálně funguje a ač to není zrovna stavba lahodící oku, žádný atomový hřib se nad Jižními Čechami nevznáší. Kdykoli se jen zadrhla nějaká turbína, okamžitě došlo k odstávce, z čehož v Rakousku padali do mdlob, protože „už se zase porouchal Temelín“… Přitom právě podobné odstávky byly důkazem, že se tam hlídá každé ulomené tlačítko.

Fukušima přišla také právě vhod, ačkoliv by mě zajímalo, kolika jaderným elektrárnám na světě hrozí, že jim tsunami vypláchne chladicí systém. Nevadí, Němci se zkrátka rozhodli, podobně jako už nějakou dobu před nimi Rakousko, že jádro je fuj. Angela Merkelová se alibisticky veze na této vlně, jelikož jít proti proudu by znamenalo přijít o hodně hlasů. Takže elektřina se bude vyrábět eko- ať to stojí, co to stojí. No a jelikož je solár prodělečný, tak ho budeme dotovat. Že bude elektřina drahá? Hlavně, že bude dost zelená. Tady máte zkrátka nařízeno 27%, tak si to nějak zařiďte.

EU zkrátka vyhlásila změnám klimatu boj na život a na smrt. Obávám se ale, že změny klimatu vyjdou z tohoto zápasu jako vítěz. Zejména, když EU nasadila zbraně hromadného ničení jako jsou biopaliva. Jedno kolik lidí a organizací varovalo před negativními následky, široké zlaté řepkové lány nemohlo nic zastavit. Nikoho nezajíalo, že kvůli plodinám na výrobu bioethanolu zbylo méně půdy na produkci potravin a tím jejich cena letěla nahoru. Stejně tak šla nahoru cena paliv, protože výroba bioethanolu je jaksi nerentabilní.

Ovšem ne abyste zkoušeli pěstovat nějaké geneticky modifikované plodiny, které by mohly dávat větší výnosy nebo snížit spotřebu hnojiv a pesticidů. Tak zelená Evropa zase není. Co kdyby si někdo nasázel kukuřici, která by mohla zaútočit na náhodného kolemjdoucího…

Energetická politika EU je přesně ta oblast, která nám ukazuje, jak nebezpečný je blbec s dobrými úmysly. EU se zkrátka zavázala, že to globální oteplování porazí, a obětuje tomu vše. Včetně zdravého rozumu. Nevím jak vy, ale já se asi půjdu podívat po nějakých volných pozemcích, kam bych mohl umístit solární elektrárnu. To je totiž byznys budoucnosti.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist