KLIMA: Vědci obětí honu na čarodějnice

Uveřejněno dne 5 března 2015 000 11:25

Aby odvedli pozornost od rekordních závějí sněh… globálního oteplování v USA, alarmisté vytáhli ze šuplíku pět let starou protivědeckou kampaň.
Fyzik Willie Soon z Harvardu v roce 2003 publikoval přelomový článek, v kterém brilantně vyvrátil kultovní hokejkový graf. Draze za to ale zaplatil. Od té doby je na černé listině a už nedostal ani jeden státní grant. Ani jeden od roku 2003! Aby přežil, musel se spolehnout na filantropii soukromých sponzorů. Nikdo se mu ale za tuto diskriminaci neomluvil. Teď o něm říkají, že je to buržoazní pavědec, kterého si vydržuje buržoazie. Ano, takhle se snaží režim zničit nezávislý vědecký výzkum, tj. nezávislý na státu.
graf1

Soon jako jeden z prvních odhalil (2003), že Mannův hokejkový graf byl podvod. (Soon, W. & Balliunas, S. Proxy climatic and environmental changes of the past 1000 years. Climate Research, Vol 23, January 2003)

Ekofašistická organizace Forecast the Facts nyní organizuje petici, aby universita Soona propustila ze zaměstnání. Ranaři chtějí vědce, který má nepohodlné názory, vyhodit na dlažbu. Nezlehčoval bych to. Řadu lidí už takto zničili. Vyhodili z práce i legendárního Pata Buchanana, autora knihy Smrt Západu.

Soon je vynikající vědec a astrofyzik. Když pracoval na slavné observatoři Mount Wilson, seznámil se s Robertem Jastrowem, který stál v čele rady této observatoře. Jastrow byl zakladatel a první ředitel Goddardova ústavu NASA pro výzkum vesmíru (1961-1981) a velký kritik svého aktivistického nástupce Jamese Hansena. Legendární fyzik Freeman Dyson, současník Einsteinův, napsal: „Celý smysl vědy je zpochybňovat zavedená dogmata. Z toho důvodu respektuji Willie Soona jako dobrého vědce a odvážného občana.“

Soonův případ v zápětí inspiroval levicového poslance Raula Grijalvu z Arizony (House Natural Resources Committee) a ten začal universitám, které zaměstnávají klimaskeptiky, rozesílat výhrůžné dopisy. Sto sedm jich rozeslal. Chce klimaskeptiky vyšetřovat, kdo je platí a kolik dostávají za své „popíračství“. Jako by z hrobu vstal duch senátora McCarthyho. „Přiznejte se, jste nebo byl jste někdy klimaskeptik? Máte vy nebo někdo z vaší rodiny kontakty s klimatickými skeptiky?“

Jedním z vyšetřovaných je i klimatolog Roger Pielke. Jeho provinění? Dovolil si takovou drzost, že odmítá mystifikace o zhoršování hurikánů. On na soukromé sponzory spoléhat nechce, takže mu nezbylo než zcela opustit klimatologický výzkum. V klimatologii jsou granty jen pro oteplovače! „Neustálé útoky a očerňování jsou nepochybně účinně. Už jsem kvůli tomu přesunul veškerou svou vědeckou práci pryč od klimatického výzkumu. Nezahajuji už zkrátka žádný nový výzkum na toto téma. Omezil jsem i psaní blogů na toto téma.“ A co z toho plyne? „Nedovedu si představit, jakou zprávu to vysílá k mladým vědcům. Ne, vlastně si to představit dovedu docela jasně: Pokud produkujete práci, která je v souladu s vědeckým konsensem, není důvod uspořádat proti vám hon na čarodějnice.“

Inkvizice klimatického náboženství netoleruje ani nejmenší náznak neposlušnosti. Uvědomme si, že Pielke je na 90 % loajální ke Konsensu (budiž jeho jméno pochváleno), podporuje uhlíkovou daň, věří v hříšnost CO2. Jen v jedné drobnosti si dovolil mít trochu jiný názor. Ale i to málo stačí, aby byl prohlášen za kacíře.

Americká meteorologická společnost se proti honu na čarodějnice ohradila: „Veřejně si vybrat konkrétní vědce podle toho, jaké vyjadřují názory, a naznačovat, že zatajili své zdroje financování, to znamená zpochybňovat jejich vědeckou etiku. Takový postup vysílá znepokojivý signál všem akademickým pracovníkům.“

Proč chce Grijalva zjistit sponzory klimaskeptiků? To už jsme zažili. Ekofašisté jakoForecast the Facts (organizace řízená z ústředí Obamovy politické strany) začne tyto sponzory zastrašovat, jako to udělali v případě Heartland Institute. Vzpomínáte, jak klimatolog Gleick ukradl seznam sponzorů Heartlandu a co se pak dělo? Cílem je připravit disidenty o poslední možnost dělat vědecký výzkum. Zničit nezávislý výzkum, výzkum nezávislý na státu.

Když to poslouchám, jsem moc rád, že v klimatologii nepracuji. Je to zatuchlý obor, kde panuje asi taková svoboda myšlení jako za Stalina.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist