Bojujte za mír, nejezte nutelu!

Uveřejněno dne 25 června 2015 000 15:10

Nejezte nutelu! Káže Ségolène Royalová, francouzská ministryně životního prostředí. Bývalá družka Francoise Hollandea dostala „za zásluhy“ ministerstvo. Zviditelnit se musí sama. Bývalé přátelství s Hollandem se v současné době moc necení.

Uvědomělí francouzští soudruzi občané mají šetřit životní prostředí tím, že nebudou jíst nutelu, protože ta se vyrábí z palmového oleje. Aby bylo oleje dost, musí se prý kácet deštné pralesy všude, kolem dokola celého světa a vysazovat palmové monokultury.

Jako íránsko-šíitští strážci morálky předepisují svým poddaným, tak i evropští zelení a jiní strážci přírody, morálky, korektnosti, předepisují lidem Unie, jak smějí mluvit, co psát, jíst, pít a myslet. Kdo se tomuto diktátu nepodrobí, bývá označen za netolerantního ignoranta, pravicového radikála a populistu. Pomalu, ze záhrobí, na nás vystrkuje rohy stará známá komunistická nadávka „reakcionář“: Filip, Ransdorf, Patočka a Bursík pozdravují.

Hájům olejových palem musí ustupovat deštný prales, stěžují si Greenpeace, tato novodobá svatá církev všech světa spasitelů. Tito zachránci vesmíru a okolí si stěžují, že rostlinný olej je v Německu ve stále větší míře přimícháván do motorové nafty. Nejen v Německu. U nás sice zatím nekácíme šumavský prales a nevysazujeme olejové palmy, zato ale osíváme, k velké radosti pana Babiše, každou mez řepkou. Tím se zvyšuje počet pracovních příležitostí, hlásá transparent na jeho fabrice v Lovosicích. Dříve to bylo „Buduj vlast, posílíš mír“, dnes „Každá snítka řepky, rána zločinnému oxidu uhličitému“.

Radiožurnál přinesl reportáž Jana Šmída o akci proti nutele. Ségolène Royalová se snaží vychovávat své Francouze. Byla by to zajímavá zpráva, kdyby k tomu náš šiřitel zelené osvěty připojil vysvětlující dodatek o tom, kolik se palmového oleje spotřebuje na výrobu nutely a kolik se ho přímíchá do motorové nafty. Že by pan Šmíd byl také politický korektník?

Komu by snad bylo té zelenosti málo, rád mu pošlu obrázek, vydaný v této souvislosti jakousi „picture alliance“, kde na vykácené pláni stojí chlapeček v krásných bílých kecičkách, opírá se o pařez a kouká přes padlé a zlámané stromy do dáli. Jako by vyhlížel k novým obzorům, do budoucnosti, kdy všichni budeme bojovat za přírodu krásnější. V dávných dobách podobným obrázkům, tenkrát to bylo z prostředí fabrik a dolů, doba postindustriální nebyla ještě ani vymyšlena, říkali naši profesoři na strojárně socialistická pornografie. Tak ne abyste jedli nutelu.

Jindřich Plzák

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist