Dva dny je teplo a již tady máme alarmistické zprávy.

Uveřejněno dne 15 července 2015 000 10:32

V zimě má být zima  a v létě teplo. Tak to chodilo od věků věkův. Někdy se to naprosto nepodaří podle vědeckých modelů. V zimě je teplo a v létě zima.

Přesto nás začínají bombardovat poplašnými zprávami o zdražení potravin, jelikož je sucho, neúroda, nedostatek a bla, bla, bla. Z klimatologie se stal velmi výnosný obchod a vůbec nezáleží na tom, zda prezentované údaje jsou relevantní, mají alespoň nějakou vypovídací hodnotu nebo to jsou naprosté nesmysly. Proměnných hodnot v klimatu Země je tolik, že ani nejvychytanější počítačový model je nedokáže podchytit a jednoznačně určit, zda je něco jinak nebo je všechno v absolutním normálu.

Klimatologii nerozumím, ale je to jako ten provařený vtip o komunismu. Co jsou největší nepřátelé lidu? Jaro, léto, podzim, zima. Dnes bychom mohli ještě dodat sucho, mokro, větrno, bezvětří, den a noc. Je to nadsázka, ale mnozí, velni dobře placení, se těmito ptákovinami živí a dostávají obrovský prostor ve sdělovacích prostředcích. Posuďte sami, je skutečně, z klimatického pohledu, tak zle? Možná ano, možná ne. Já sám pozoruji obměnu rostlin na svém trávníku, sám pozoruji absolutní deficit malých sarančat, jelikož se trávníky sekají a jejich larvy se nemají na čem živit. Sám pozoruji deficit motýlů, jelikož je to obdobné jako u těch sarančat. Naopak se velmi pomnožli slimáci a šneci. Je to dobře nebo špatně? Nedokáži posoudit a už vůbec ne vydávat nějaká alarmistická prohlášení a generalizovat.

V jiných oblastech světa to může být úplně jinak, sarančat mohou mít přebytek a slimáků nedostatek. Zase není možno říct, že to je dobře nebo špatně.

Na každé události na Zemi se dokáže přiživit mnoho parazitů, sami sebe prohlašujících za neomylné a vyvolávají  davovou psychózu, jen aby ty prachy těch nevědomců přitekly na naše konta. Nechme přírodu přírodou, život na Zemi existuje mnoho miliónů let, několikrát byl vystaven obrovským zkouškám, mnoho druhů nepřežilo, na jejich místo se dostaly druhy jiné. Stále existuje a dokonce, pokud je to skutečný fakt, teď je na Zemi nejinteligentnější tvor v její historii.

Jeden by se mohl domnívat, že za vším je Bůh. Proč existují na Zemi tak obrovské zásoby uhlí , plynu a ropy? Naši předkové se naučili tyto hodnoty využívat a jedině jim vděčíme za blahobyt, který máme. Jsou ovšem zájmové skupiny, které člověka stavějí do role ničitele.

Pokud se podíváme na Vesmír, jsme opravdové nicky na úrovni subatomárních částic. Ve Vesmírném měřítku, v podstatě, neexistujeme. Jsme jen epizodkou vyvinuvší se na nepatrné kuličce u nepatrné Hvězdy v nepatrné Galaxii  v nepatrném časovém úseku..  Přesto si dokážeme házet klacky pod nohy, podrážet, nenávidět a milovat. Buďme vděčni za to, že vůbec jsme, jelikož náš čas je omezený.

Tato úvaha nemá s politikou nic společného, jen mne to tak nějak napadlo.

Užívejme si náš život a nebuďme na sebe jako sršně.

Příznivec a volič strany Svobodných – Jaromír Hlubek

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist