Sprostá podezřelá Vitásková

Uveřejněno dne 9 září 2015 000 15:24

Komu vlastně předsedkyně Energetického regulačního úřadu tolik vadí?

Nemohu se ubránit dojmu, že zakopaný pes bude někde v oblasti gigantický penězovodů, které přihrávají naše peníze někomu s dlouhými prsty. Co mne k takové doměnce vede? Např. bych ocitoval několik výňatků z dokumentů ERÚ.

Nestudoval jsme starší dokumenty než z roku 2015, ale jsem přesvědčený, že i ty jsou dostatečně výmluvné. Posuďte sami. Začátkem února 2015 zaslala předsedkyně úřadudopis ministrům a předsedům parlamentních výborů. Mimo jiné v něm píše toto:

„Dále je pro nás nepřijatelné přepracování úpravy ochrany spotřebitele, stejně tak jako návrhy vedoucí k větší benevolenci při kontrole výroben z obnovitelných zdrojů, které de facto povedou k povinnosti nadále platit obrovské sumy bez možnosti řádně prověřit oprávněnost těchto plateb.“

Energetičtí zloději a bandité si tak nejspíše chtějí zajistit další povinnost nás, plebsu, abychom jim platili a platili a platili… Jenže když on jim do té bohulibé činnosti furt někdo kecá. Nějaká mrcha Vitásková. A navíc s tím obtěžováním nemíní přestat. O dva měsíce později, 30. 3. 2015, zase napsala štvavý pamflet:

Podle našich dřívějších zjištění, na něž už dva roky upozorňujeme představitele všech vlád, došlo v letech 2005 až 2011 ke špatnému nastavení výkupních cen, kdy nad rámec zákona stanovilo bývalé vedení ERÚ větší podporu na delší dobu, než předpokládal zákon. Pokud bychom to vztáhli pouze na oblast fotovoltaiky, mohli bychom každýplatit místo 495 Kč za každou spotřebovanou MWh asi 316 Kč za 1 MWh.

A dále si ERÚ dovolil dokonce na hlavní stránku umístit tvrzení, že snad někdo ukradl až 162 miliard:

Pro ilustraci stačí jediná věta: „Všichni plátci elektřiny i státní rozpočet tak do budoucna mohou ušetřit desítky miliard korun, jen u solárních elektráren činí špatný výpočet rozdíl až 162 miliard korun.“

Co si to ta ženská dovoluje? Ona veřejně káže, že by snad plebs mohl platit za elektřinu o 1,5násobek méně?! Že by se díky narovnání mohl dokonce i státní rozpočet přiblížit vyrovnanému? No to tedy ne! Čezpubliku si rozvracet nedáme! Vitásková musí od válu a jestli ne, tak ji alespoň zaměstnáme několika žalobičkama. Ona bude mít méně času na takové nezodpovědné výroky a třeba pochopí…

No a abychom se problému zbavili definitivně, tak parlamentem prošla již novela energetického zákona, která počítá se zřízením nové Rady ERÚ. Ta má mít pět členů s pětiletým funkčním obdobím. Podle vyjádření ministerstva průmyslu ale předsedkyně a současná organizace úřadu bude stejná do léta 2017. A slovům ministrů se přece dá věřit. Leda že by paní předsedkyně předčasně rezignovala na svoji funkci. Nebo že by byla rezignována např. po fingovaném odsouzení za neexistující trestný čin?

Petr Šponer

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist