Podvod století

Uveřejněno dne 31 prosince 2015 000 9:28

Možná to bude podvod tisíciletí. Pařížská klimatická konference vyvolala první znepokojené komentáře: cíle jsou ambiciózní, ale nevymahatelné. Představitelé států prý podepsali cosi, co nikdo nemůže vynutit, aby bylo plněno. Jenže o to tady nejde! Podstatné je, že byly uvolněny masy peněz, které se teď povalí nekontrolovatelným proudem neznámo kam a spočinou v něčích kapsách. A jde o astronomické částky. O výsledky nejde vůbec, žádné nebudou.

Vše je založeno na nedoložené tezi o lidském vlivu na proměny klimatu. To je důležité, jde o proměny klimatu. Ty jsou zaznamenány v průběhu dějin a jde o přirozený, tedy o přírodní jev. Ve středověku se v Praze dobře dařilo vínu a za Rudolfa zrály v hradních zahradách fíky. Pak nastalo studené období. To je příroda. Na tuto sinusovku naskočili šikovní lidé a obrátili ji ve svůj prospěch. Pomáhají jim média. I to je tak přirozené, že to vypadá na přírodní jev: média potřebují příběh, lidský obsah, konflikt. Kdyby měla napsat, že se mění počasí, nikoho to nebude zajímat. Změny počasí lidským vlivem a zápas o budoucnost lidstva a světa a vesmíru, to je živné téma pro média, která živoří pod tlakem nových informačních technologií. Média vytvořila mýtus o lidském vlivu na výkyvy klimatu, protože je to živí. Politici to vítají. Kdyby měli slíbit lidem lepší školství, fungující dopravu, větší bezpečnost, to vše jsou sliby kontrolovatelné podle výsledků. Museli by se zodpovídat. Proto se s takovým nadšením zmocnili klimatického tématu. Je to fata morgana na obzoru, jsou to větrné mlýny. Je možno oběma rukama rozhazovat peníze – nejen peníze daňových poplatníků, oni si peníze nekontrolovatelně tisknou. A nikdo neuvidí jasné výsledky. Dva stupně do konce století, tak takový podfuk by si Al Capone nevymyslel!

Krom finančních benefitů to bude mít ještě další významný efekt pro státní struktury – utužený dozor nad obyvatelstvem. Malý příklad, zdánlivě se klimatu netýkající. Vymysleli si ventilky do pneumatik aut, které komunikují s palubním počítačem. Měnil jsem zimní gumy a čtyři ventilky mě stály osm tisíc. Vás taky a možná o tom ani nevíte. Kolik takových ventilků za osm tisíc budeme teď – někomu – platit.

Ale slovo scifisty – pokud se objeví metoda, jak skladovat elektrickou energii, všechno toto šaškování půjde vniveč. Změní se svět. Každý budeme mít na střeše větrník a solární panel bez pařížských konferencí a bez dotací a kvót a dohledu.

Pak ovšem i uhelné elektrárny ztratí valnou část svého smyslu.

Bude to ale výsledek přirozeného technického vývoje, nikoli politického šibalství.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist