Pařížský sjezd antiklimatiků

Uveřejněno dne 8 ledna 2016 000 11:49

Většina zemí světa, včetně těch nejvyspělejších, je kriticky zadlužena. Některé státy a skupiny zemí opakovaně tisknou miliardy ničím nepodloženým eur, dolarů a dalších měn, které mají maximálně cenu papíru, na němž jsou vytištěny. Bankroty už jsou na dohled.

Důchodové fondy drží v rukou dluhopisy, které ve většině případů nemají reálnou hod­notu a ty ostatní nemohou být rychle aktivovány. Vše nasvědčuje, že se blíží obrovská, ce­losvětová finanční a ekonomická krize – novodobý „černý pátek“ – ale na pařížském klima­tologickém Titaniku se, obrazně řečeno, stále tančí a vyhazují miliardy doslova oknem.

Většina představitelů jednotlivých zemí se z pohledu takzvaného „selského rozumu“ chová – řečeno dnešním jazykem – jako idiot. Jak jsem se však poučil, správnější pojem je imbecil.

„Jedince s touto diagnózou lze naučit základní úkony běžného života a mohou do určité míry samostatně fungovat v chráněném prostředí či pracovat v chráněných dílnách. Někteří jedinci se středně těžkou mentální retardací si při kvalifikovaném pedagogickém vedení mohou dokonce osvojit základy čtení, psaní a počítání.“

Řekl bych, že to docela vystihuje skutečnost. Rozhodují tak přesto, že rozborem bublinek plynů uzavřených po desetitisíce let v ledovcích bylo prokázáno, že již dávno před počátkem industriální doby existovaly extrémně rychlé výkyvy obsahu kysličníku uhličitého ve vzdu­chu provázené z hlediska „planetárního času“ téměř bleskovými a velmi podstatnými změnami klimatu.

Každý rozumný člověk, který je hodně zadlužený, se snaží co nejvíce omezit výdaje. Vrcholní předsta­vitelé politického světa se však rozhodli bojovat s větrnými (v tomto případě klimatickými) mlýny bez ohledu na to, kolik peněz nás, daňové poplatníky, to bude stát. No jak jsem na­psal v úvodu. Takhle se mohou skutečně chovat jen idioti.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist