Hong Kong hlásí nejchladnější teplotu za 59 let

Uveřejněno dne 10 února 2016 000 16:13
Ve městě na okraji Jihočínského moře vyhlásili varování před mrazem. Nezvykle mrazivý monzunvý vítr pokryl vrcholky hor subtropického pásma mrazivým popraškem.

 

To, co kdysi dávno bylo rybářskou vesnicí, později pirátským doupětem, britskou kolonií a pak sevřela Čína zvláštními oblastními administrativními opatřeními, sevřel nyní ještě mráz.

 

 

Ranní teplota klesla ve městě klesla na 3,3 stupně Celsia, místy dokonce těsně nad nulu. Ve městě, kde většina domů nemá ústřední topení, to je docela průšvih. Kopce pokryla vrstva zmrzlého ledu.  Meteorologové hlásí nejchladnější počasí od roku 1957.

Asi dvacet běžců  účastnících se závodu muselo do nemocnice poté, co se u nich vyskytly zdravotní potíže doprovázené hypotermií. Ještě chladnější počasí zažili v Hong Kongu jen v lednu 1893, kdy teplota klesla až na nulu.

 

Na něco takového nejsou HongKongčané zvyklí. Kredit:  K.Y. Cheng, South China Morning Post

Na něco takového nejsou HongKongčané zvyklí. Kredit: K.Y. Cheng, South China Morning Post
Motoristé v ostřikovačích nemrznoucí směs neznají. Kredit: Felix Wong

Motoristé v ostřikovačích nemrznoucí směs neznají. Kredit: Felix Wong

 

 

Naopak nejteplejší dny od dob, kdy britští kolonisté začali v roce 1885 teplotu zaznamenávat, oblast postihly v letech 1900 a 1990. Tehdy se teplota vyšplhala na 36,1 stupňů Celsia. Nynější chladné počasí má podle meteorologů vydržet až do poloviny tohoto týdne.

 

 

 

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist