Vědci pojmenovali globální katastrofy, které asi lidstvo už nezažije

Uveřejněno dne 18 května 2017 000 9:27

YouTube kanál RealLifeLore publikoval video o katastrofických událostech, které nastanou v příštích milionech letech, většinu z nich patrně lidstvo nezažije.

Například za osm tisíc let bude mít software problém s letopočtem deset tisíc let, a souvisí to s tím, že roky v datech jsou vyznačovány pomocí čtyř namísto pěti číslic.

Po 50 tisících letech nastane nová doba ledová a zmizí Niagárské vodopády. Během 500.000 let bude Země pravděpodobně čelit velkému asteroidu (zabijákovi) o průměru jednoho kilometru a o půl milionu let později dojde k erupci supervulkánu. V té době se hvězda Betelgeuse promění ve vražednou supernovu.

Vědci: Yellowstonská erupce – sbohem, Spojené státy!

Po 50 milionech let Phobos padne na povrch Marsu, během sto milionů na naší planetě narazí asteroid o průměru více než 10 kilometrů, a Saturn se zcela zbaví svých prstenců. 400-500 milionů let později pravděpodobnější dojde k silnému záblesku gama záření, schopného ničit ozonovou vrstvu Země. Slunce bude jasnější, což povede ke změně klimatu. Uroveň oxidu uhličitého prudce poklesne, což znemožní fotosyntézu. A nakonec, po miliardě let zmizí ze Země oceány kvůli silnému skleníkovému efektu.

Po tomto výčtu se můžeme s chutí věnovat současným katastrofám, jako je krize v české vládě, a všeobecné nekvalitě rajčat.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist