Čelná zelená politička: Musíte přijmout uprchlíky. Musíte. Neziskovky chrání lidi před utopením, výborně

Uveřejněno dne 26 července 2017 000 12:57

Německá europoslankyně ze strany Zelených Ska Kellerová se domnívá, že Česká republika a další státy z východu Evropské unie musí splnit své závazky a přijmout dohodnutý počet uprchlíků z Řecka a Itálie. Uvedla to v rozhovoru pro Info.cz.

Kellerová se domnívá, že nelze nechat bez povšimnutí země, které prosí o pomoc. V minulosti také uváděla, že by přesunula celé skupiny uprchlíků do neposlušných zemí. Nyní však uvedla, že novináři její slova překroutili. Je prý nesmysl, že chtěla přesouvat celé vesnice do zemí jako trest za odmítání uprchlíků. Ale trvá na tom, že je určitě lepší zajistit, aby lidé odcházeli spolu se svou rodinou a ne sami. 

Trvá i na tom, že členské státy musí dodržovat zákony Evropské unie. „EU je přece také unií, kde platí vláda práva. Pokud to některý stát nedodržuje, tak přijde řízení pro neplnění povinnosti. Je to určitě časté, ale také je na Evropské komisi, aby zajistila, že každý stát bude dodržovat pravidla. Já s tím souhlasím,“ zmínila k řízení Evropské komise vůči státům, které nenaplňují otázku kvót. 

Původní text ZDE.

Ona sama relokační program podporuje. „Je tu obrovský tok lidí, kteří míří do dvou zemí EU, do Itálie a Řecka. Může za to geografie. Tyto dvě zemí musí kvůli své zeměpisné poloze nést zodpovědnost, ale nezvládají to. Je ale naprosto jasné, že nemůžeme Řecko nechat bez povšimnutí, když prosí o pomoc. To samé je Itálie. V současnosti kvůli své geografické poloze Itálie přijímá obrovské množství žádostí o azyl a já si myslím, že je naprosto fér, jestliže žádá o solidaritu ostatních,“ uvedla německá politička. 

Kellerová také uvedla, že jí vadí, že Frontex a některé členské státy říkají, že neziskové organizace spolupracují s pašeráky. „Pomáhají lidem, aby se neutopili! Tito lidé by si zasloužili ocenění a medaile a ne tuhle antikampaň,“ řekla jasně. 

A jakou ona vnímá nejlepší pomoc? „Některé členské státy vyvážejí zbraně do konfliktních oblastí, třeba do Saúdské Arábie. Pak je tu také evropská obchodní politika, která poškozuje zemědělské trhy ve středoafrické oblasti. Je tu spoustu špatného, co způsobuje národní nebo evropská legislativa. My to musíme změnit. Není to tedy pouze o tom, že se nám podaří zastavit uprchlíky na hranicích, musíme také pomáhat lidem mimo EU, aby se jim žilo lépe,“ uzavřela.

Zdroj

Reakce
  1. 3 roky ago
  2. 3 roky ago

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist