Pravda vychází najevo

Uveřejněno dne 26 ledna 2018 000 8:56

Na ekologické teroristy si už došlápla policie. Obvinila je z vydírání. Konečně vychází pravda najevo! Policie obvinila předsedy dvou ekologických spolků z Karvinska z toho, že vydírali několik let podnikatele tím, že účelově blokovali jejich stavební řízení. No vida!

Říkám to několik let. Ochrana životního prostředí se v posledních době zvrtla do ekologického terorismu. Úzká skupinka spekulantů totiž dokáže díky příliš „zelené“ legislativě obstruovat nejen soukromé investice, ale také např. klíčové dopravní stavby potřebné pro celý region. Že to tito lidé nedělají z bohulibých důvodů, ale že jim jde o jejich osobní benefity, nikoliv o chráněné rostlinky nebo živočichy, se vždy vznášelo kolem všech mediálně sledovaných případů. A že nešlo jen o spekulace a prázdnou kritiku, teď potvrzuje také policie!

Příběh ekologických organizací z Karvinska není ani první ani poslední. A řekl bych, že není ani pomyslnou špičkou ledovce. Jde podle mého soudu jen o skupinku „paběrkářů“, kteří tyto ekologicko-vyděračské praktiky pouze špatně okoukali od „velkých hráčů“. Vždyť všichni si velmi dobře ještě vzpomínáme, jak ekologičtí aktivisté blokovali rozjezd průmyslové zóny v Nošovicích. Teprve v okamžiku, kdy přišel Nadační fond Hyundai a poukázal na veřejně prospěšné účely v regionu částku 20 milionů Kč, zastavili tito ekologičtí teroristé své obstrukce. A odstěhovali se k nám do Zlínského kraje a začali rozvíjet své nátlakové metody ve strategické průmyslové zóně Holešov či u výstavby páteřních dálnic D49 a D55. Postupy jako přes kopírák, jen zatím nenašli „mecenáše“, který by jim naskočil na jejich vydírání a vysázel na dřevo několik milionů korun.

Určitě stojí za povšimnutí, že tito ekologičtí aktivisté používají skutečně „zajímavé“ metody. Když už pominu fakt, že se při vynucených výzkumech neštítí účelově vypouštět do sledovaného území chráněné živočichy, tak mne nepřestává udivovat exkluzivní právní erudice, kterou tyto ekologické spolky oplývají. Vůbec si nedělám iluze, že to jsou ekologové, kteří mají tak precizní znalost legislativy a procesního práva. Není to náhodou organizace Frank Bold, tedy kdysi tzv. Ekologický právní servis, kdo je vybavuje právními argumenty? Není to náhodnou právě tento prapodivný tým právníků, jehož členové sedí mimo jiné také v Nadačním fondu Hyundai? Že by to byly náhody? Nevěřím!

Je tedy na čase, aby se policie a státní zastupitelství konečně začaly zabývat těmito případy, tedy alespoň „špičkou ledovce“. Orgány činné v trestním řízení by měly začít konat a prověřovat případy, které jsou de facto stejné jako ty, které se odehrály na Karvinsku a kde už padla obvinění. Myslím si, že když si policisté skutečně posvítí na ty, které se nebojím nazývat ekologickými teroristy, určitě odhalí zajímavý propletenec vztahů, vazeb a kriminálních souvislostí. Je na čase zastavit tuto nebezpečnou chobotnici, která nejen torpéduje klíčové investice, ale také zneužívá své ekologické krytí k vlastnímu prospěchu. A v konečném důsledku kazí pověst i těm, kterým skutečně leží na srdci ochrana životního prostředí.

PL, 27.12.2017

Autor je slovácký senátor

Ivo Valenta

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist