Ekologové, nebo jen bolševici v utajení?

Uveřejněno dne 9 dubna 2018 000 9:24
Záběr ekologických hnutí, která bojují na mnoha „frontách“ od záchrany velryb přes ohrožené brouky až po emise skleníkových plynů, ale vždy za menší devastaci světa, je obdivuhodný.
 

Člověk to těm klukům a holkám z Greenpeace a Hnutí Duha tak nějak věří. Věří jim, že to dělají z přesvědčení, zadarmo, a že jim jde fakt jen o čistou přírodu. Jejich vizáž tomu samozřejmě odpovídá: turistické boty, lehce uválené oblečení, i na vystoupení v televizi chodí někteří z nich v neméně uváleném tričku. Ženy samozřejmě bez make-upu. Ale proč ne, každému nemusí úplně záležet na tom, jak se obléká, ani na tom, co si o jeho vzhledu myslí ostatní lidé. Jde přeci o přírodu. Jenže, je to celé pravda? Fakt jim jde jen o přírodu?

Grýnpís oficiálně chtějí tohle:

  • chránit biodiverzitu ve všech podobách
  • zabránit znečišťování a plenění oceánů, půdy, lesů, atmosféry a vody
  • ukončit hrozbu atomových válek
  • prosadit mír, světové odzbrojování a nenásilné řešení konfliktů

Hnutí Duha má ve štítě vetknuté tyto cíle:

Hnutí DUHA prosazuje zdravé prostředí pro život, pestrou přírodu a chytrou ekonomiku.

A teď mi někdo řekněte, jak tyhle cíle jdou dohromady s tiskovou zprávou, kterou tyhle dvě organizace rozeslaly v pondělí 19. března. Její celý text se věnuje pouze penězům. Konkrétně těm, které by stát mohl kasírovat za těžbu. Ekologisté ovšem nedávají do souvislosti ani tak těžbu uhlí, nebo lithia a příjmy státu a ekologii, nýbrž dávají do souvislosti jen příjmy těžařů a daňové ráje a porušování zákonů. Příjem státu z těžby je u toho jen chabou zástěrkou. V celém jejím textu není ani jedno slovo o ekologii, čistém vzduchu, nebo zachované krajině či třeba povinném procentu ze zisku na její rekultivaci …

Ekologisté se zkrátka odkopali a ukázali, jaká je jejich mentální podstata. Posuďte sami:

Ekologické organizace upozorňují, že nové nařízení vlády (týkající se zvýšení poplatků z těžby, pozn. aut.) se nesmí zabývat jen zvýšením poplatků z lithia, jehož těžba je v nedohlednu, a jejíž ekonomická výhodnost se teprve ukáže, ale také poplatky z vytěženého hnědého uhlí. Tam je ekonomická výhodnost trvale vysoká a stát tak roky zbytečně přichází o miliardy, které odtékají do daňových rájů. Před několika lety si tak Pavel Tykač a jeho společníci z firmy Czech Coal – sídlící v daňovém ráji na Kypru – za čtyři roky díky nízkým poplatkům z vytěženého hnědého uhlí odvedli 17 miliard na dividendách a státu nechali jen 0,4 miliardy. Aktuální data ukazují, že výnosný byznys pokračuje, a i když došlo k malému zvýšení poplatku, konkrétně ze 1,5 na 3 procenta, stát stále přichází zkrátka. Poplatky je nutné zvýšit minimálně na 10 %.

Najednou nejde o to, jak se pálí uhlí, ale o to, kolik si „uhlobaron vydělá“. Aby si vydělal co nejméně, tak ekologisté chtějí, aby uhlí pro domácnosti stálo co nejvíc? Protože co jiného, než zdražení by přišlo ve chvíli, kdy by se poplatky z těžby zvýšily na 10 procent?

Jiří Koželouh, programový ředitel Hnutí DUHA, v tiskové zprávě dále uvádí: „…Následně je potřeba vládním nařízením zvýšit poplatky u nerostů, kde jsou směšně nízké. Vláda nesmí dále přihlížet, jak miliardy za státem vlastněné hnědé uhlí odtékají do daňových rájů.“A kdyby někdo byl pořád ještě na pochybách, kdo je ten špatný kluk, je pod textem poznámka pro editory. V té se o severočeských uhelných společnostech píše: „jejich tři majitelé (Tykač, Dienstl a Fohler) vyvedli na dividendách 17 miliard korun…

Shrňme si to. Ono se už nic jiného v Česku netěží? Jediný kdo něco těží, jsou ti tři chlápci, co koupili doly, které před tím nechala Zemanova vláda zašmelit? Alespoň to tak podle tiskové zprávy vypadá. Ale hlavně, oni akcionáři dostávají dividendy nějak nezákonně, či co? Už jste někdy slyšeli, že by stát z ČEZu vyvedl na dividendách iks miliard? Ne. Protože termín „vyvedení“ se v souvislosti s podnikáním používá vždy v souvislosti s porušením zákona. Že by to ekologističtí vůdci nevěděli? Vědí. Ale jak snadněji a lépe zahrát na závistnou strunu lidských povah?

Jenže proč chtějí vůdci ekologických organizací rozdmychávat závist?

Buď chtějí závist použít jako oponu, za kterou skryjí to, že jejich snahy povedou ke zdražení tepla a elektřiny. Nebo jsou přesvědčením nejen levičáci, jak to u aktivistů často bývá, ale přímo bolševiky. No a těm závist vždycky pomáhala v jejich zvráceném třídním boji, ve kterém nakonec nejde o nic jiného, než o kolosální krádež.

Věčná škoda, protože jinak je snaha o čistý vzduch a o to, aby se zdroje České republiky nerozdávaly za babku, úplně na místě. Jen se na tom nedá spolupracovat s bolševiky. Protože u nich účel světí prostředky, když se kácí les, tak létají třísky a pravda je to poslední, co je zajímá.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist