Klimatický šílenec spáchal sebevraždu

Uveřejněno dne 28 února 2019 000 13:43

Známý právník proslulý propagací kompostů se v dubnu 2018 polil benzínem. A upálil se na protest proti fosilním palivům. Svůj čin David Buckel vysvětlil v dopise novinám New York Times.

„Většina lidí na planetě nyní dýchá vzduch znečištěný fosilními palivy a mnoho lidí proto umírá předčasně. Má předčasná smrt způsobená (hořícími) fosilními palivy odráží, co sami sobě děláme.“

V červenci tento čin inspiroval autora knihy „Jsme v prčicích. A co teď? Eseje o válce a změně klimatu“ k napsání zamyšlení do New York Times. Universitní profesor Roy Scranton píše, že lituje narození svého syna, protože se narodil do světa odsouzeného ke klimatické záhubě.

Scrantonova kniha o blížícím se konci světaScrantonova kniha o blížícím se konci světa

 

A varuje, že chceme-li ulehčit přelidněné planetě, neměli bychom mít děti. Nebo bychom se měli pokud možno zabít. „Je to nejúčinnější metoda, jak zmenšit svou uhlíkovou stopu. Jakmile jste mrtví, nespotřebováváte už žádnou elektřinu, nebudete jít maso a nespálíte už žádný benzín. A určitě už nebudete mít děti. Chcete-li opravdu zachránit planetu, měli byste umřít.“ Čin Davida Buckela pan profesor označuje za vznešenou oběť (sacrifice). Jelikož sám k tomu nemá odvahu, chce alespoň vychovávat své dítě ekologicky – nelétat letadlem, nejíst maso apod.

Ve skutečnosti je spíše Buckel nešťastnou obětí brainwashingu. Mnoho jiných si sice nesáhne na život, ale kvůli negativismu zelené ideologie se zbytečně trápí.

David French v National Review reaguje článkem „Žádná záhuba nás nečeká“. Píše, že i on má dítě, ale jeho zkušenost je docela jiná. Dítko jako velmi malé dostalo zápal plic a muselo být odvezeno záchrankou do nemocnice, kde dva týdny bylo v kritické péči. „Můj syn se nenarodil na dystopické planetě. Narodil se v jediné části lidských dějin, kdy mohl přežít,“ píše French.

French se staví proti demagogii celý život. Koneckonců byl dlouholetým presidentem nadace FIRE (Foundation for Individual Rights in Education), která bojuje proti omezování svobody slova na amerických universitách pod záminkou politické korektnosti.

French dále pokračuje: „Ve skutečnosti šíření pokroku – šíření věci, které Scranton odsuzuje jako údajné nástroje zkázy – přispívá k prodlužování délky života. Jen mezi lety 1990 a 2015 se extrémní chudoba ve světě snížila o neuvěřitelných 74%.“

Vidíme tu střet dvou pohledů na svět. Jedni obhajují moderní civilizaci jako zdroj pokroku. Druzí naopak vidí v modernitě kořen všeho zla.

Scranton podle Frenche používá „jazyk apokalyptické sekty“. French připomíná, jak se znečištění ovzduší snížilo od 70. let díky odsíření továrních komínů. Jak se řeky vyčistily díky výstavbě čističek. Náš ekologický stav se zlepšuje – žádná apokalypsa není na obzoru. Toto lepšení umožnil technický pokrok.

A když už je řeč o technickém pokroku… Dokonce ani není pravda, že Spojené státy Donalda Trumpa jsou balvanem, který brání záchraně klimatu. Díky boomu hloubkové těžby zemního plynu USA přechází hromadně z uhlí na plyn. Takže Amerika snižuje svou uhlíkovou stopu nejrychleji ze všech zemí na světě.

reduction CO2
 

Amerika Donalda Trumpa je světovou jedničkou ve snižování skleníkových plynů. Díky fosilním palivům jako je zemní plyn.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist