Milion za rychlou licenci pro solární elektrárnu

Uveřejněno dne 9 února 2011 000 9:23

fotovoltaikaPolicie obvinila z uplácení trojici mužů, kteří sháněli pro nadnárodní společnost licenci na solární elektrárnu. Úředníkovi dávali milion, aby stihli ještě loňské výhodné podmínky. Jednoho policie zadržela při předávání peněz v Praze, zbylé dva ještě týž den na jihu Čech.

„Detektivové Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu začali na případu pracovat na sklonku loňského roku, kdy je o nabídce informoval pracovník Energetického regulačního úřadu,“ uvedl mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.

K předání peněz nakonec došlo 27. ledna v Praze. Hned poté skončil úplatkář v policejních poutech a záhy na to i jeho kolegové. Muži ve věku od 27 do 44 let pocházejí z Českobudějovicka, solární elektrárna měla vyrůst na severu Čech.

Pokud by se podařilo licenci získat ještě v loňském roce, byla by výkupní cena elektřiny výrazně vyšší než u licence vydané letos. „Za jeden rok fungování fotovoltaické elektrárny o výkonu jeden megawatt by rozdíl činil zhruba sedm a půl milionu,“ řekl mluvčí Hanták.

Policie obvinila trojici z podplácení, za něž hrozí šest let vězení. Dva obvinění jsou ve vazbě, třetí je stíhán na svobodě.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist