Ústav pro výzkum prdění a krkání

Uveřejněno dne 9 února 2011 000 9:45

planeta2Slyšeli jste, že boj s klimatem vytvoří nová pracovní místa? Například nové ústavy na výzkum prdění. Peníze na platy zajistí „daň z prdění“, kterou bude platit občan. To jsem si nevymyslel.

Klimaktivisté v roce 2009 natočili film „Age of the Stupid“ čili Věk blbů. Myslí tím samozřejmě klimaskeptiky. Mě ale spíš připadá, že mluví o sobě. Daň z prdění přece nenavrhovali ani praštění radní v Kocourkově.

AGE OF STUPID

Alarmistický agitační film „Age of the Stupid“ (Tj. Věk blbů) byl uveden v září 2009 před Kodaňskou konferencí. Odehrává v budoucnosti po klimatické katastrofě. Hlavní hrdina se ohlíží zpět a klade si otázku „Proč jsme katastrofu nezastavili, dokud to šlo? Viděli jsme přece rozklad klimatu všude kolem sebe. Ale byli jsme tak hloupí, že nám to nedošlo. Zničila nás vlastní blbost.“

Viz: http://www.ageofstupid.net/

S autory filmu souhlasím, že nás ohrožuje nedostatek zdravého rozumu. Důvod ale vidím spíše v tom kolik lidí se nechalo vodit za nos šibaly z Climategate.

Mimochodem, Stupidi (respektive Franny Armstrongová) mají na svědomí i kampaň 10:10 (aféra Splattergate). To je to video „No Pressure„, kde jsou lidé zabíjeni za to, že nevěří v konec světa.

A nyní pár důvodů, proč nám opravdu hrozí, že naše doba bude pro příští generace terčem posměchu.

NOVÝ ZÉLAND 2003

Novozélandská vláda v roce 2003 oznámila, že zavede daň z prdění a krkání dobytka (flatulence tax). NZ nemá moc průmyslu, ale jeho stáda dobytka produkují 90 procent jejich emisí metanu a 40 procent emisí skleníkových plynů celkem. Na farmáře byla uvalena nová daň jako trest za to, že jejich dobytek přispívá ke globálnímu oteplování. Daň měla poplatníky stát ročně 8,4 milionu dolarů. Průměrný farmář by platil cca 300 dolarů ročně. Po bouřlivých protestech občanů vláda od této uhlíkové daně upustila.

A teď přijde to nejlepší. Výnosy z prdaně (fartax) měly být investovány do zřízení Ústavu pro výzkum prdění a říhání dobytka (Agricultural Emissions Research body). Provozní náklady institutu měly být asi osm milionů dolarů ročně. Čili celým smyslem daně bylo vytvořit nová pracovní místa pro environmentalisty (tzv. green jobs).

Teď už aspoň víte, co tím pan Bursík myslel, když říkal, že boj s klimatem vytvoří nová pracovní místa.

Zdroj: http://www.econ.ucsb.edu/~tedb/Courses/UCSBpf/readings/NZnews.htm.html

AUSTRÁLIE 2009

V listopadu 09 jsme se dozvěděli, že australští genetici v Glenn Innes (Nový Jižní Wales) šlechtí ovce, které méně říhají. Proč?

  • Zemědělství zodpovídá za 16 procent australského objemu skleníkových plynů.
  • Metan pocházející z chovných zvířat, který se na oteplování ovzduší podílí, tvoří dvě třetiny tohoto množství.
  • Podle Johna Goopyho z Průmyslového oddělení Nového Jižního Walesu 90 procent metanu produkovaného ovcemi, skotem a kozami vzniká v bachoru a ven se dostane říhnutím.

Zdroj: http://www.ekolist.cz/zprava.shtml?x=2207147

EPA 2009

EPA je americká Agentura na ochranu životního prostředí a z její narůstající moci si utahoval už film Simpsonovi. V roce 2009 EPA přišla s návrhem zavést zdanění dobytčích prdů i v USA. Za každou dojnici by farmář zaplatil asi 175 dolarů ročně, 80 dolarů za hovězí na maso. Průměrně velku farmu by to stálo  asi 300 – 400 tisíc dolarů ročně. Nakonec to samozřejmě zaplatí spotřebitel – ty milý čtenáři. Rančerům sdruženým v US Cattlemen Association se takové plány samozřejmě nelíbí.

EPA na vůli občanů kašle. Jedná na základě prastarého zákona o čistotě ovzduší (Clean Air Act), jehož výklad postupně rozšiřuje a natahuje jako žvýkačku. Dnes označí za polutant kravské větry. Příště je na řadě kyslík a pak zbytek periodické tabulky.

Viz video výše.

Zdroj: http://www.stltoday.com/blogzone/talk-of-the-day/talk-of-the-day/2009/06/is-taxing-cow-flatulence-the-right-way-to-prevent-global-warming/all-comments/

McDONALDS 2010

V lednu 2010 McDonalds oznámil, že zahajuje tříletý výzkumný program na asi 350 britských farmách. Jde o výzkum prdů. Nedělám si srandu.

Prdy totiž obsahují metan, což je skleníkový plyn. Jedna analýza spočítala, že na výrobu jednoho cheeseburgeru padne 3,1 kg skleníkových plynů.

Když si vezmete odhady Greenpeace kolik mrtvých ročně mají na svědomí celkové skleníkové emise, můžete si z toho odvodit, kolik lidí jste zavraždili snězením jedné housky s karbenátkem. Netrápí vás svědomí?

Zdroj: http://www.guardian.co.uk/environment/2010/jan/10/mcdonalds-methane-emissions-cattle


ZÁKON ZACHOVÁNÍ?

Celou dobu mi vrtá hlavou jedna otázka. Ovce ani krávy nežerou naftu ani uhlí. Všechny plyny, které vypouštějí, pocházejí z trávy a vzduchu, které zkonzumovali. Do přírody se tak jen po pár hodinách vrací zpátky to, co z ní vzešlo. Nic neubývá ani nepřibývá. Znají ekologové vůbec zákon zachování energie?

Žádná kráva ani ovce co svět světem stojí nepřispěla k bilanci skleníkových plynů ani gramem. To snad dá rozum. Skleníkové plyny jsou potravou pro rostliny a tyto rostliny pak zase spásá dobytek a tak pořád dokola. Je to obnovitelný zdroj.

A co zvířátka v divočině? Ta snad neprdí? Asi se nakonec dočkáme ekologů, jak dělají zátahy v přírodě a masakrují tisíce zvířat, aby jim zabránili v prdění.

NEJHORŠÍ JE SRÁŽKA S BLBCEM

Ale moc bych se nesmál. To není jen komická historka. Znamená to, že maso bude dražší. Chudší vrstvy si ho asi nebudou vůbec moci dovolit. Tak jako kdysi.

Spotřeba masa tedy celkově poklesne a poklesnou i stavy dobytka. A o to tady asi jde. Vegetariáni vás prostě donutí, abyste to maso nejedli.

Farmáři budou finančně motivováni snížit emise svého dobytka. Jednak změnou stravy. Jednak zachytáváním „emisí“. Krávy budou muset chodit s nádrží na zádech a budou prdět do zásobníku. To bude pohled. Stádo dobytka, každý kus se vzducholodí na zádech. Farmáři budou muset na louce krávy přivazovat, aby jim neulítly.

Co přijde dál? Budou i lidé muset chodit s kanystrem na zádech? Jak budou dámy nosit takový kanystr přes plesové šaty? Budou ochranáři odchytávat lesní zvěř a přimontovávat jí také katalyzátory?

ODKAZ NAŠÍ DOBY

Rok 2300, holčička je ve škole zkoušená z dějepisu: „Byla to taková prdlá doba. Klimatologům prdlo v makovici. Prdlí páprdové pindali o populací způsobeném oteplování. Příčinou poteplení prý je, že planeta je moc zaprděná. Proto poteplenci prosili populaci, aby prděla do pytlíku.“

Vsadím, se že třída se bude válet smíchy. Učitelé budou téma „environmentalismus“ zařazovat do výuky pro pobavení, aby odlehčili nudnou výuku.

V kabinetu: „Ta moje třída je taková otrávená. Nic je nebaví. Nevím, co s nima dělat.“ Odpověď: „Tak tam hoď výklad o environmentalismu z konce 20.století. To je rozveselí.“

Autoři filmu „Age of the Stupid“ si kladou otázku: Nebudou naši potomci vzpomínat na naši generaci jako na dobu pošetilců? Obávám se, že ano.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist