Zabij krávu, zachráníš teplotu. Opravdu?

Uveřejněno dne 15 srpna 2019 000 11:31
„Pryč od přežvýkavců“ je nové heslo „zachránců“ planety. A ČTK ho s klidem šíří dál, aniž by se někoho zeptala, co to vlastně znamená. Tak si to řekněme sami.

Řady nepřátel, proti kterým stojí stateční „bojovníci“ proti „klimatické změně“ se rozrůstají. Po uhelných elektrárnách a autech nejnověji svatý koncil environmentalistické víry posvětil tvrzení, že prdění přežvýkavců je smrtelným nebezpečím pro planetární klima. Lidstvo (což v očích aktivistů v tomto případě znamená bělochy) by mělo „změnit své stravovací návyky“. Jinými slovy, a to je to, co měla vysvětlit už ČTK, přestaňme jíst hovězí a skopové (krávy, kozy, ovce)! Když je nebudete jíst, nebudou se chovat a tím pádem se udělá další zásadní krok ke konečnému vítězství nad klimazměnou. Co to ovšem bude znamenat pro miliony krav, ovcí i koz, které chováme v Evropě, Severní Americe, Austrálii a na Novém Zélandu?

Smrt. Co jiného? Jde přeci o čas. Aby se mohla zastavit změna klimatu, tak na to prý máme čas jen do roku 2030, pak už bude všechno ztraceno. Takže nemůžeme čekat, až nám domácí přežvýkavci pomřou stářím. Budeme je na onen svět muset poslat sami! Protože jinak nám budou vesele prdět skleníkový plyn metan.

Zároveň se tím obrovsky podpoří další mantra environmentálních revolucionářů, kterou je vegetariánství. Takže se tím zabijí dvě mouchy jednou ranou a nový světový pořádek – protože o ten těmhle hlasatelům jediné pravdy v konečném součtu jde – bude zase o kus blíž. Pravda, Indy, kteří mají krávu za posvátnou, asi tenhle jedinečný nápad příliš neosloví. Jinde v Asii se také nepohrnou do pobíjení buvolů ani v Africe tenhle nápad nikdo moc neuvítá. Ono to pravděpodobně neosloví ani zemědělský Nový Zéland, na kterém žije asi 30 milionů ovcí a 10 milionů krav. A v USA také na sójové steaky masově přecházet nebudou.

To v EU, kde je krav nějakých 80 milionů, se dá očekávat, že se nějaký nechytrá směrnice na téma redukce počtu krav, ovcí a koz očekávat dá. Takže nám tady možná vypukne dotované vybíjení stád.

Vybíjení domácích přežvýkavců razí Světový fond na ochranu přírody (WWF), podporovaný vědátory z klimatického panelu OSN – IPCC a dalšími progresivními alarmisty. Klimapanel IPCC zasedá od konce minulého týdne v Ženevě (jistě všichni účastníci přibyli na kole, pěšky, nebo na plachetnici) a ve čtvrtek 8. 8. má vypustit do světa další zprávu o tom, co se s klimatem děje. Samozřejmě alarmující, jak jinak.

Bude zajímavé sledovat, zda zpráva přiblíží další osud přežvýkavců i to, co by mělo být v éře po nich. Protože nejde jen o maso, nýbrž i o mléko a sýry. Jde samozřejmě i o vlnu, o kůže nemluvě. Sójové maso, sójové mléko, sójové sýry a plastová vlna a kůže? Jenže monokultury, včetně sójových, jsou jednou z věcí, které na rozdíl od prdění krav, skutečně mají negativní vliv, například na koloběh vody. A proti plastům se vede tažení jen o něco mírnější, než proti uhlí a CO2. Jak z tohohle chtějí dogmatici na zasedání svého koncilu vybruslit?

Zavedení povinné lobotomie, minimálně pro občany zemí V4, aby snadněji jásali nad likvidací krav, automobilového průmyslu a nad zaváděním nových pořádků, je pohříchu jen dílčím krůčkem. Jenže lidstvu na záchranu klimatu zbývá jen 12 let. Ech, vlastně letos už jen 11. Času není nazbyt, vlastně už nezbývá, protože je za pět minut dvanáct. Zoufalá doba chce zoufalá řešení, a když se kácí les, lítají třísky! Jestli to IPCC a spol. myslí vážně, nemají jiné východisko, než lidem navrhnout „úpravu životních návyků směrem k uhlíkové neutralitě“. Což, přeloženo z jejich zaobaleně korektní řeči znamená, že lidstvo musí rychle a razantně omezit délku svého dožití. Do kdy? Kdykoli v průběhu těch 11let, které nám ještě zbývají. Ale čím dřív, tím líp!

Protože krav jsou miliony, ale lidí miliardy. A pořád přibývají. Tak šup šup, IPCC volá!

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist