Kdy se politici přestanou bát šílené Grety?

Uveřejněno dne 11 ledna 2021 000 14:23
Šéfové evropských vlád a EU dostali dopis od iniciativy Fridays for Future. Autory jsou zřejmě čtyři ženy. Jednou je i Greta Thunbergová, která politikům přímo nařizuje, co mají dělat. Ti by měli najít odvahu, a poslat je někam.

Greta a spol totiž nechtějí diskutovat, ony chtějí nařizovat. A ne jen to, co se podle nich týká možnosti zabránění růstu globální teploty, ale také to, co se týká sociálních, rasových a pohlavních záležitostí. Celý dopis na vás čeká zde.

Aktivistky a jejich kolegové, skromně nepodepsaní jako autoři, také nějak spočítali, že pokud se země sdružené v EU zachovají podle jejich diktátu, je 66procentní šance na záchranu klimatu, respektive na růst teploty jen o 1,5 stupně. Jako obvykle ani slovo o tom, že na vrub celé EU připadá méně než 10 procent světových emisí CO2, nebo o tom, že dnes uvolněný C02 se bude v atmosféře rozpadat zhruba sto let a také ani slovo o tom, že setrvačnost klimatu je 30 až 50 let, což potvrzují i klimatologové spjatí se zelenou vírou. O jiných vědeckých názorech samozřejmě už vůbec ne.

Naopak hned, za samotným dopisem následuje na téže webové stránce obvinění šéfů vlád, že tažení proti CO2 a „klimatické změně“ nikdy nemysleli vážně. Jak to vypadá, když myslí něco vážně ukázala opatření kvůli koronaviru. A aktivisté teď chtějí, aby se podobně vlády začaly chovat k CO2. Ať to stojí, co to stojí. Když si přečtete zmíněný dopis i jeho průvodní text, budete o nynější pozici a cílech této nové církve vědět skoro všechno.

Včetně toho, že je potřeba celé tohle hnutí vykázat někam na periferii, ba ještě lépe – do propadliště dějin. Ale k tomu je nezbytné, aby se jej politici přestali bát!

Žádná klimatická krize neexistuje! To je to, co by měli říct evropští i unijní politici všem zeleným aktivistům, ať již jsou v Pátcích pro budoucnost (Fridays for future), Greenpeace či v jiných lobbystických nebo zeleně náboženských organizacích. „Nebude se s vámi proto vůbec bavit o vašich vyšinutých požadavcích, které ženou nějakých 440 milionů lidí v Evropě do energetické i celkové chudoby, zostřené vaší agresivní ideologií,“ To by se měli šéfové ekologistů dozvědět hned vzápětí. Mimochodem, znáte jméno nějakého vedoucího ekologisty na evropské úrovni? Ostatně, bylo by nesmírně zajímavé zjistit, za kolik lidí ve skutečnosti mluví alespoň ti, kteří jsou známí veřejnosti v tuzemsku.

Na závěr si dovoluji poslat české vládě, poslancům a senátorům a vůbec všem politikům také takový stručný dopis. Nebo spíš výzvu. „Ignorujte už ekologistické aktivisty, prosím. Jinak skončíme v bídě. V lepším případě.“

Zdroj

Reakce
  1. 4 roky ago

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist