Kdo je pro, aby byl ekoterorismus trestný?

Uveřejněno dne 1 dubna 2021 000 10:23
Ekopatům z Greenpeace, kteří před několika lety navrtali věže Elektrárny Chvaletice, když protestovali proti její modernizaci, hrozí 6 let vězení. To by bylo asi moc, ale pevně doufám, že trest dostanou.

Nic jiného totiž po takto jasném porušení zákona nemůže následovat. Celkem 5 aktivistů je obviněno od května 2018. Policie je viní z neoprávněného vniknutí do areálu elektrárny a poškození chladicí věže a nyní podali návrh na obžalobu, který prý státní zástupce vyslyší.

No hurá, sice to trvalo nesmyslně dlouho, ale lepší pozdě, než vůbec. Aktivisti budou samozřejmě protestovat, budou říkat, že oni páchají dobro, protože z uhlí jsou přece emise a musíme chránit klima. Oni jsou přece jenom občansky neposlušní, ale pro dobro věci. Pak ještě přidají pár vzletných slov o progresivismu, občanské společnosti, zlých kapitalistech a hloupých lidech, kteří nechápou, že je třeba okamžitě konat.

Ti hloupí lidé jsme my všichni, kterým lezou všemožní levičáčtí aktivisté krkem, ale kterým hlavně vadí, že by si někdo mohl porušovat zákony, jak se mu zachce, nelegálně vnikat na soukromý pozemek a ještě tam poškozovat soukromý majetek.

Mně taky nejsou sympatické solární parky na loukách a polích, hlavně když vím, že jejich vysmátým majitelům musím ještě posílat spoustu peněz za elektřinu navíc. Ale nikdy by mě ani nenapadlo, abych tam přelezl plot a škrábal jim po solárních panelech klíčem. Byl by to totiž trestný čin, za který bych byl zcela správně obviněn, obžalován a nejspíš odsouzen.

Ekpatům nejspíš vůbec nedochází, k čemu by taková anarchie, kterou oni vyznávají, vedla, kdyby ji společnost (tedy policie a justice) rychle nezarazila. Přišli by další odpůrci všeho možného. Jedněm by se nelíbila auta (taky mají emise, navíc na silnicích umírají ročně stovky či dokonce tisíce lidí), tak by jim v rámci občanské neposlušnosti trhali zrcátka a prořezávali pneumatiky. Potom by nastoupili třeba odpůrci masa (prdící zvířata dělají strašně moc emisí, navíc tučná jídla zabijí strašně moc lidí), kteří by vnikali do kravínů a prasečáků a tam by třeba stříkali pěnu z hasičáku. Pak by se ale objevili třeba odpůrci ekologických aktivistů (zdražují nám elektřinu a chtějí nás dotlačit k blackoutu, při kterém by zemřelo ale opravdu spousta lidí), kteří by lezli k nim domů a tam by je třeba přivazovali k topení. Takhle bych mohl pokračovat dlouho, ale byla by to ztráta mého, i vašeho času.

Každý normální člověk totiž nepochybně ví, o čem mluvím. Naopak každý aktivistický ekopat mi bude psát do komentářů, že jsem fosil, kapitalistický pohůnek a nevím, co ještě. Jen si poslužte. Já to vydržím. Ekopati a neomarxisti jsou totiž jenom k smíchu. Stačí si vzpomenout, jak si někteří z nich přišli při demonstraci proti té fuj elektrárně nechat na vrátnici nabít své mobily.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist