Klimatičtí alarmisté vědomě lžou a nutí ke lži i ostatní

Uveřejněno dne 21 října 2021 000 14:33
Přímou souvislost mezi moravským tornádem a klimatickou změnou nelze doložit. Je však na místě o události referovat výhradně v kontextu masivní změny klimatu. Tyhle neuvěřitelné věty napsal Radek Kubala v Deníku Referendum.

Kubala je ekoaktivista a tzv. klimatický novinář.

Tornádo na jižní Moravě bylo nepochybně šílené. Zabíjelo, působilo obrovské škody. Je mi nesmírně líto všech lidí, které postihlo. O to víc mě ale štve, když se tuto tragickou událost někdo snaží jakkoli zneužít. Ať už politici, kteří se tam jedou vyfotit, nebo klimatičtí alarmisté. O lidských hyenách, které tam jedou dokonce krást či rabovat, raději ani nemluvě.

I když můžu třeba i docela věřit, že to Kubala možná myslí i dobře, přesto jeho přístup absolutně odmítám. Jak známo, dobrými úmysly je dlážděna cesta do pekla. Vědomá lež zkrátka nikdy nemůže přinést nic dobrého, pokud pomineme lež milosrdnou, která se používá například v komunikaci s nemocnými. Ale to je úplně jiný příklad.

Tento Kubalův úmysl/text je totiž na první pohled sice o klimatu, jenže ve skutečnosti jde především o peníze a lidské svobody. Peníze už tečou plným proudem. Evropská komise snad ani neřeší nic jiného než klima, bez ohledu na to, že EU je zodpovědná jen asi za 8% světových emisí, takže i kdyby se postavila na hlavu, stejně se změnou klimatu nic nezmůže. I přesto Ursula von der Leyenová doslova hlava nehlava, covid necovid tlačí Green Deal, který má stát 260 miliard eur ročně. Jsou zde ale další věci. Například aktivistické vedení Prahy přišlo s pološíleným klimatickým plánem, který má stát přes 230 miliard korun. Tyto peníze Praha nemá. Zároveň stále nemá dokončený vnější ani vnitřní okruh, nemá metro D a řadu dalších věcí, které potřebuje. Ty ovšem tento plán neobsahuje. Místo toho jsou v něm fantasmagorie jako soláry na 100 tisících pražských střechách.

A to jsou právě důvody, proč mě vytáčí Kubala a jeho vědomé lhaní. Výsledkem totiž bude, že se nebudou dávat peníze do potřebných věcí, ale budou se doslova vyhazovat oknem za nesmysly.

A ještě víc mi vadí, že partička klimatických alarmistů chce nastolit neskutečnou zelenou diktaturu. Stačí se podívat, jaké kroky požadují. Chtějí drasticky zdražit pohonné hmoty, chtějí omezit jezení masa, ti nejbláznivější chtějí lidem bránit rodit děti. Chtějí samozřejmě dramaticky měnit energetiku, takže opět vědomě lžou, jak všechno potáhnou obnovitelné zdroje, což zatím nejde a ještě dost dlouho zkrátka nepůjde. Takže jediným výsledkem bude, že s velkou slávou vyměníme uhlí za ruský plyn a elektřina i teplo nám všem pořádně zdraží.

Tohle já prostě nechci. Přitom to neznamená, že nějak popírám změnu klimatu. Ta nejspíš skutečně probíhá a není radno ji podceňovat. Je to problém. Je ale třeba ho řešit férově vůči lidem. Tedy v první řadě bez lhaní.

Protože co jiného jsou věty, kterými Kubala svůj článek zakončil: Pro novináře píšící o událostech typu moravského tornáda z toho plyne jediný možný skutečně odpovědný přístup. Událost je třeba explicitně dávat do souvislosti s měnícím klimatem bez ohledu na to, že věda zatím o daném jevu má, zcela pochopitelně, nedostatek informací.

Tohle si pane Kubalo strčte za klobouk.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist