Green Deal není žádný big deal

Uveřejněno dne 23 října 2021 000 12:38
Green Deal neboli Zelený úděl bude pro Evropu spíše černým zítřkem. Vysoké náklady, zchudnutí obyvatelstva, ztráta konkurenceschopnosti ekonomiky a výsledek nula – vyjma vyvolených.

Doba k tomu dozrála a Evropou se valí další šílená ideologie. Pamětníci nacismu prakticky vymřeli a s komunismem má zkušenost pouze obyvatelstvo východní části Evropy a jen malé části Evropské Unie. I tito lidé už ale zestárli a bude jich ubývat. Právě zkušenost s totalitními režimy a životem v nesvobodě je důležitým aspektem v příchylnosti k dalšímu fanatickému světonázoru.

S trochou nadsázky lze říct, že se západ Evropy má tak dobře, že se musí sám zlikvidovat. Jak jinak totiž nazvat podvazování vlastního průmyslu? Jak jinak nazvat plán na zchudnutí vlastního obyvatelstva? Přičemž v globálním měřítku tyto utopické snahy nevyřeší ani zlomek ekologických problémů Světa.

My si zavřeme odsířené a dobře kontrolované teplárny či tepelné elektrárny, ale v Číně se v průměru každý měsíc dvě nové uhelné elektrárny otevřou. My si zakážeme prodej technicky vyspělých úsporných a čistých vozidel se spalovacími motory, vyráběnými komplet u nás, a celý Svět v nich bude jezdit, protože prostě funkční a dostupná alternativa neexistuje. Zlikvidujeme si tu průmysl drahou energií a emisními povolenkami a dalšími regulacemi, přičemž budeme zboží dovážet z Asie kontejnerovými loděmi, které vyprodukují CO2 v poměru 1 ku více než milionu aut se spalovacím motorem. A takhle by se dalo pokračovat dál a dál. Euroatlantická civilizace ztrácí na globálním významu i bez těchto socialistických experimentů a takhle Evropa jen uspíší nástup globální dominance Číny.

Odhaduji, že máme tak 10 let, abychom s Čínou nalezli rovnováhu. Je potřeba odpískat tohle zelené šílenství, navrátit co nejvíce inovací a výroby zpět do Evropy. Epidemie cov-19 na tento problém značně posvítila. Přesto si to choré mozky v EU neuvědomují a jedou si dál svojí. Či spíše možná uvědomují, ale jde jim o nový řád a přerozdělení bohatství. Kdo na tom bude profitovat? Ti, kdo políbí prsten. Už proto se dnes setkáváme se vstřícným přístupem některých manažerů, ekonomů či politiků. Nechtějí, aby jim ujel vlak. V soukromí přitom řeknou, jaká je to nebetyčná hloupost, celý ten Green deal. Tady nejde o ekologii, ale v prvé řadě o peníze a moc.

Co je naprosto děsivé je fakt, že mnozí naši politici to narovinu přiznají, že je to všechno špatně. „Ale musíme to brát jako realitu, nelze s tím nic dělat…“ Proto je volíme? Za to si je platíme?

Jediné teoretické pozitivum, které může GD přinést je to, že otevře oči více lidem v EU a že zvyšuje šanci, že přijde celková katarze. Jako každá fanatická ideologie uvedená v masovou praxi, tak i tato jednou skončí. Čím dříve to bude, tím méně nás to bude bolet. Zastavme to, dokud nebudou průmysl a energetika nenávratně zničeny.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist