Zelenou barvu mají jen na povrchu. Zakrojíš jim pod slupku a ukáže se jejich krvavá rudá barva. Je načase poukázat na jejich hnusné zločiny. Je načase se jim tvrdě bránit. Prý mluví za přírodu. Prý jim leží na srdci chudinky zvířátka a rostlinky. Ve skutečnosti jim jde o prachy a o moc. A jsou ochotni obětovat naše životy, naši budoucnost.

Chtějí zničit civilizaci, kterou po tisíciletí budovali naši dědové. Žvaní fráze o ohrožené planetě, o udržitelném rozvoji, o harmonii.

Jenže zakládají svá sdružení jen proto, aby mohli blokovat kdejakou užitečnou stavbu a pak si řeknou o výpalné. Ždímají prachy z rozpočtů, okrádají daňové poplatníky. Když jim peníze docházejí, udělají nějaké divadlo pro média, přivážou se ke komínům a hned se najdou sponzoři a nové granty. Jsou schopni útočit na pokojné rybářské lodě a ohrožovat životy posádek. Nenávidí, když si lidi žijou podle svého.

Chtějí rozkazovat, co se má jíst, jak se má žít, jak se má bydlet, jak se má hospodařit. Cpou se do politiky, do všech stran, zakládají i strany vlastní. Zblbnou voliče, protože se tváří, že jim jde o ptáčky, čolky a vzácné broučky. Sami si žijí jak prasata v žitě, povalují se po svých kavárnách a vinárnách a občas vyjedou na venkov, kázat slušným lidem tam celý život žijícím, co všechno nesmí dělat, co si nesmí postavit. Nezajímá je, že chudé vesnice potřebujou nové silnice, nové dílny, fabriky, obchody, dobré spojení.

Kašlou na to, že se kvůli jejich mnohaletému blokování tunelů a mostů nedostanou lidi včas k doktorovi a zbytečně umírají. Je nim jedno, že lidi ve městech se dusí výfuky náklaďáků a děti končí pod koly aut, protože klidně na patnáct let zablokujou obchvat.

Každý se bojí je kritizovat, protože nechce vypadat jako nepřítel přírody. Jenže oni jsou nepřátelé. Přírody, lidí, svobody, lepšího života. Jsou to tyrani nové doby. Už je třeba jim říct dost! Tyhle stránky jsou prvním probuzením odporu. Další projevy boje s melouny budou přibývat. Shnilé melouny patří na hnůj.