Duháci práskají i v zahraničí

Uveřejněno dne 3 dubna 2012 000 10:01

sumavaptá se mazánek a hlavní propagátor myšlenek českých ekologických neziskovek – novinář Pavel Baroch.

Báchorky Pavla Barocha

Baroch ve svém článku ( http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=736208 ) zdůrazňuje především možnost ztráty mezinárodního statutu Národního parku Šumava. Žádný takový statut – stvrzený smluvně nebo formou dokumentu – však neexistuje. Ví to ministr, jeho náměstci, vědí to ministerští úředníci, jihočeští vědci a další radikální ekologové.

Mezinárodní svaz ochrany přírody (IUCN)

je složen z vládních i nevládních organizací a  nemá žádnou výkonnou moc. Podobně – jako například Spolek chovatelů králíků – může svým členům pouze doporučovat, nemůže nic vymáhat. A zcela určitě nemůže odebrat Národnímu parku kategorii, která mu nikdy nebyla oficiálně přidělena.

Novinář Baroch tak pouze zviditelňuje sám sebe jako člověka, který neví nic o kategoriích národních parků a ani o realitě, jíž musejí všechny správy parků v době klimatických změn čelit.  A zatímco celý svět povoluje nezbytné zásahy vedoucí k uchování divočiny, v Čechách si několik desítek ultraekologů na divočinu pouze hraje. Požadováním bezzásahovosti a důrazem na volné množení kůrovce vylévají vaničku i s dítětem. S dítětem neduživým, nezdravým, vyžadujícím láskyplnou péči…

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist