Zelená poslankyně se pokouší zabránit průnikům vědy do klimatické vědy

Uveřejněno dne 11 srpna 2014 000 8:54

Zelená poslankyně Caroline Lucas napsala vůdci Labouristů Edu Milibandovi protest kvůli tomu, že si jeden z jeho poslanců Graham Stringer dovolil říci pravdu o klimatické změně. Tento dopis, napsaný ve zjevné snaze zařídit vyhození Stringera z jeho postu v Komisi pro energetiku a klimatickou změnu začíná:

Píši ve věci včerejší zprávy z Komise pro energetiku a klimatickou změnu o klimatické vědě a o 5. Hodnotící zprávě Mezinárodního panelu o klimatické změně (IPCC).

Jsem si jistá, že my oba vítáme jednoznačné schválení integrity této vědy touto Komisí, stejně jako schválení pádnosti argumentů o naléhavosti akcí na snížení uhlíkových emisí a zajištění globální klimatické dohody.

Ovšem ve světle vaší vlastní kritiky ministerského předsedy za to, že klimatické popírače má i ve svém Kabinetu, a vašich komentářů o škodách způsobených naší zemi tím, že se zdržujeme a dokonce i rozmýšlíme nad klimatickou změnou, je zvláště velkým zklamáním vidět Grahama Stringera, vůdčího labouristického poslance, jak spojuje síly s konzervativním poslancem Peterem Lilleyem ve snaze tyto poznatky podvracet.

Caroline Lucas by to přece měla vědět – má totiž diplom z anglické literatury – takže to je krásný příklad ironie. Z těch 11ti poslanců v Komisi pro energetiku a klimatickou změnu byli jen dva, co nesouhlasili s nedávným prohlášením lakujícím na růžovo závěr, že „neexistuje žádný důvod pochybovat o věrohodnosti této vědy či integritě těchto vědců“ ohledně poslední zprávy IPCC.

Je hrozně divné, že zrovna ti dva poslanci, co si dovolili se zachovat disidentsky – Peter Lilley a Graham Stringer – jsou ti jediní v celé komisi, co mají diplomy z vědeckých oborů.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist