Vypneme elektrárny?!

Uveřejněno dne 1 září 2010 000 9:46

elektrarnaPraha – K iniciativě vyzývající politiky k prosazení ekologických opatření se připojilo už 10.000 lidí. Každý z nich poslal poslancům a poslankyním dopis a vyzval je, aby přijali zákon stanovující, ŽE BUDE ČESKÁ REPUBLIKA SNIŽOVAT EXHALACE SKLENÍKOVÝCH PLYNŮ O DVĚ PROCENTA ROČNĚ. Akci organizuje ekologické Hnutí Duha, připojil se k ní také třeba Václav Havel a další osobnosti.

Jestli to někdo vůbec počítal, tak se jedná od r.2010 do r. 2050 o 40 let po 2%, což je dle mého odhadu jen o málo méně než 80 % snížení produkce skleníkových plynů, což odpovídá přibližně snížení produkce skleníkových plynů, na skoro pětinu toho co je dnes. A tento názor může mít jen ten, kdo nerozumí potřebám průmyslu a nezajímá ho, za jakých podmínek vznikají výrobky, které jako laik bezstarostně spotřebovává. Nikdo Vám nebrání, aby jste si snili svůj sen a kochali se tím, co jste vymysleli s odpuštěním, za nereálný nesmysl jen nám to nevnucujte a nesnažte se zavirovat i naše mozky hned první emotivní nepravdivou větou, kterou někdo opomenul negovat, neboť dle mého názoru.

JE TU PŘÍRODA PRO TO, ABY SLOUŽILA LIDEM A VY TVRDÍTE PRAVÝ OPAK, HNED V PRVNÍ VĚTĚ VAŠÍ HLUBINNÉ EKOLOGIE TVRDÍTE, ŽE ČLOVĚK JE TU PRO TO, ABY SLOUŽIL PŘÍRODĚ, což obecně řečeno, je dle mého soudu blbost, hned v první větě uvažování a i kdyby jste již zcela vše, dále kontrolovali negací a chyb se při myšlení nedopustili, třebas několik let, pořád se Vám myšlením násobí V KAŽDÉM NÁZORU VAŠE PRVOTNÍ CHYBA A VÝSLEDKY VYKAZUJÍ ZNAČNOU CHYBOVOST A NELZE SE O NĚ ANI IDEOLOGICKY OPŘÍT, PROTOŽE JSOU V ROZPORU S NÁZORY VĚTŠINY LIDÍ, KTERÝM JDE PŘEDEVŠÍM O ZÁJMY LIDSTVA a živočichové a rostliny jsou až druzí v řadě.

Chtěl jsem říci něco o blbosti, ale nakonec jsem si to rozmyslel, neboť si myslím, že pokud do r. 2050 snížíme faktickou reálnou dnešní produkci skleníkových plynů o 20%, dá se říci, že to bude úspěch velmi draze zaplacený, při rostoucím množství výroby, obdobně, jako v případě fotovoltaiky,  jestli tomu nevěříte, tak se podívejte, jaké množství skleníkových plynů, při rostoucí výrobě a znalostech nejmodernějších technologií ( což je přibližně jeden z naších hlavních cílů do budoucna a tady máte možnost vidět, jaké tendence bude mít průmysl za 15 let) na obyvatele má tak technologicky vyspělý stát, jako jsou USA.

Mirek Fatrdla

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist