Měsíční archiv: Leden 2019

30 Led 2019

KLIMA: O změně klimatu na jedné noze

Shrnutí argumentů proti hypotéze o antropogenním oteplování země pro naše tápající přátele
30 Led 2019

DOPRAVA: Nemám rád moderní auta

Nechápejte mě špatně, nechci tím říct, že mi vadí pokrok ve vývoji nových automobilů. Právě naopak. Vadí mi jen to, co je s ním v posledním desetiletí uměle, zejména na politickou objednávku, spojeno.
30 Led 2019

BLOG: Elektroauto jako rodinná tragédie

Ta auta nejedou, nikam nedojedou a nic moc neuvezou. Mimo pošťačky na to každý nadává. Nikdo z těch dotčených by si to už znovu nekoupil. A chtěli jste jet na dovolenou? Zapomeňte. Bloger iDNES.cz Jan Zíma popisuje
30 Led 2019

Fotorespirační mutanti aneb zkratka ve fotosyntéze = 40 % výnosu k dobru

Až se k anti GMO aktivistům dostanou výsledky pokusů prováděných ve státě Illinois, anebo si přečtou nejnovější číslo časopisu Science, tak se z toho zamyslí.
24 Led 2019

Tohle si myslí někteří přední evropští politici: Díky omezení naší porodnosti bychom mohli lépe přijímat migranty

Bývalý francouzský ministr životního prostředí a oblastního plánování a zelený europoslanec Yves Cochet prohlásil, že díky omezení porodnosti, „by bylo možné lépe přijímat migranty, kteří ťukají na naše dveře“.
24 Led 2019

Globální konec rovných příležitostí

aneb Koncil zeleného náboženství v Bonnu „Ten dnešní svět je nepodařená improvizace. Bude jej teprve třeba vzít pořádně do pařátů, aby z něho něco bylo. Je třeba karabáčem přinutit lidi,aby byli šťastní.“ (Vachek,E.: Pán světa)
24 Led 2019

Ekologická stopa

První týden nového roku máme za sebou. Když tak uvažuju, co mi motalo v uplynulém roce hlavu a čeho se nezbavím ani letos, pak to asi bylo životní prostředí. To je určitě velké téma století a souvisí
15 Led 2019

Granty na oteplování v USA vysychají

Zatímco v roce 2009 bylo z NSF (National Science Foundation) rozděleno 783 grantů na výzkum „změny klimatu“ v roce 2017 jich bylo jen 302. Hlavně díky Donaldu Trumpovi, který požaduje škrty v rozpočtu.
TOPlist