Ústecký kraj zamítl odvolání ekologa, dálnice D8 se dostaví

Uveřejněno dne 3 května 2012 000 12:53

dalnice Poslední úsek dálnice D8 přes České Středohoří se může dostavět. Krajský úřad totiž zamítl odvolání ekologa Lubomíra Studničky. Všechna povolení tak platí od 5. května a dálnice by mohla být hotová do konce roku 2014.

Nedokončený úsek dálnice D8 mezi Bílinkou a Řehlovicemi má platné územní a stavební povolení. Rozhodnutí Ústeckého kraje sice lze napadnout u soudu, to nebude však mít odkladný účinek.

Proti stavebnímu povolení lovosického stavebního úřadu se v lednu v poslední možný den odvolal ekologický aktivista Lubomír Studnička. Ten u litoměřického soudu čelí obžalobě kvůli vydírání firem, kterým prý tvrdil, že za úplatek nebude blokovat stavební řízení (o soudu více zde).

Ústecký kraj však jeho odvolání zamítl. „Krajský úřad Ústeckého kraje vydal v pátek rozhodnutí, ve kterém zamítl odvolání Společnosti ochránců životního prostředí Lubomíra Studničky a potvrdil územní a stavební povolení vydané stavebním úřadem v Lovosicích,“ uvedla mluvčí kraje Magdalena Hanáčková.

Proti tomuto rozhodnutí se už není možné k odvolat. „Po nabytí právní moci, které nastane po uplynutí patnáctidenní lhůty od vyvěšení na úředních deskách všech dotčených obcí, může Ředitelství silnic a dálnic zahájit stavbou posledního úseku D8,“ řekla krajská mluvčí. Doplnila, že rozhodnutí úřadu je možné napadnout pouze soudní žalobou, která však nemá odkladný účinek.

Se stavbou posledního, 16,5 kilometru dlouhého úseku se začalo už v roce 2007. Ředitelství silnic a dálnic počítá s tím, že dostavba potrvá zhruba 30 měsíců. Dálnice by tak mohla být hotová do konce 2014.

Poslední, nedokončený úsek dálnice D8 přes České Středohoří z Lovosic (červeně) do Řehlovic (žlutě)

Poslední, nedokončený úsek dálnice D8 přes České Středohoří z Lovosic (červeně) do Řehlovic (žlutě)

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist