Bezpečnost dopravy podle radnice Prahy 8

Uveřejněno dne 5 prosince 2013 000 13:28

Dneska si ukážeme, jak si radnice městské části Praha 8 vysvětluje pojem “bezpečnost a plynulost silničního provozu” a jak tento svůj pohled na věc přenáší do praktického života.


Dnes ráno v se v některých ulicích Karlína obnovovalo vodorovné dopravní značení. To je nutné, protože ty části dopravního značení, které se obnovovaly, byly už skoro rok staré, což, jak všichni uznáte, je docela dost. Bylo by to málo, kdyby šlo třeba o propadlý kanál nebo výmol velký jako past na mamuta, ty mohou počkat, ale pokud jde o vodorovné dopravní značení, je nezbytné mu dát prioritu. Není to totiž jen tak ledajaké dopravní značení. Radnice obnovovala vodorovné dopravní značení v ulicích, které měly to úžasné štěstí, že z nich byly loni vytvořeny cykloobousměrky. To v nich ovšem výrazně zvýšilo výskyt dopravních nehod a tak moudrá vepřová hlava na radnici MČ Praha 8 dospěla k závěru, že za nehody patrně může příliš málo obrázků cyklisty na asfaltu. Cyklistika je totiž důležitá, zejména takhle v závěru listopadu, kdy na půlce území Čech a Moravy už leží sníh.

Co tedy oči mé dnes viděly? Oči mé dnes viděly obnovený, vylepšený, úžasný cyklopiktokoridor. Ano, je krásně bílý, jako by byl vypraný v Arielu. Co na tom, že přechod pro chodce, který využije denně podstatně více lidí, než slavný cyklopiktokoridor, už skoro slezl, radnice rozhodla o obnovení dopravního značení pro cyklisty a ne pro tu verbež, co chodí pěšky a tudíž neplatí ani DPH z ojetých pneumatik.

 


Pokud máte ten pocit, že symboly cyklopiktokoridoru se zase o nějaký ten decimetr přesunuly směrem k ose vozovky, tak musím říci, že váš pocit je správný. Z druhé fotky je to patrné o něco lépe:


Co k tomu říci na závěr? Téměř nic. Chtěli jste, aby vám vládli zmrdi (ať už z ODS, z ČSSD, z TOP09 nebo třeba z ANOfertu), zvolili jste si zmrdy —- a tak vám, jaké překvapení, prostě vládnou zmrdi. A jak sleduji reakce řady obyvatel této krásné země, budou v ní zmrdi určitě úspěšně vládnout dál. Overbastarding veřejné správy totiž není regulován tržním prostředím a tak to také ostatně většina z vás chce.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist