Povodně, kalamity, a Kateřina Jacques!

Uveřejněno dne 16 prosince 2010 000 12:41

katerinaTři pohromy pro naši republiku. První dvě jsou živelné, kromě třetí, pokud je pravda, že Kateřina Jacques se má stát poradkyní premiéra ve věcech lidských práv.

Pro většinu z nás se zviditelnila při prvomájovém incidentu v roce 2006. Již tehdy jsme mohli pochopit její způsob myšlení, když se vydala do připravené šarvátky, na procházku, s malým dítětem. Z životopisu by se mohlo soudit na velice vzdělanou ženu, leč asi nedostála očekávání vzdělané ženy.

V televizním pořadu Jana Krause nás zase „přesvědčila“, že poslanec může zastávat jakoukoliv funkci, aniž by věděl, o čem to je. Moderátor  se snažil dozvědět co je, a nač, biomasa. Tehdy reprezentovala stranu Zelených. Od současného sboru poradců to chápu jako politický masochismus, protože se dá předpokládat, že nová poradkyně rozumí lidským právům obdobně, jako třeba biomase. Rozdíl je v tom, že tu jde legrace stranou.

Lidská práva jsou, zdá se, u nás podceňovaná, kromě listiny, kterou vyžadoval pán hradu ve spojení s Lisabonskou úmluvou. Ukazuje se, že staré rčení, že papír snese vše, není jen planým heslem. Resortu také moc nepomohla Džamila Stehlíková ze stejné strany. Jak Nečas jednal s Kocábem, dalším z ministrů na stejném ministerstvu, dal jasně všem na vědomí,  že jde o resort na okraji zájmů této vlády.

Je to škoda, nejen pro občany. Spolu s lidskými právy, se zřejmě budou podceňovat, i ostatní práva, takže se jistě dočkáme vlády zájmových skupin, jejichž moc určí jen jejich bankovní a jiné účty. Nyní jsem si vzpomněl, že ani rozhodnutí Ústavního soudu nebylo pro hlavu státu ničím jiným, než jen popsaným papírem. A my se, již jako malí, dovídali, že příklady táhnou.

Škoda, že voliči nejsou tak rozumní, aby některým politikům řekli, aby také táhli.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist