Greta Thunbergová protestovala v Lipsku proti Izraeli

Uveřejněno dne 29 ledna 2024 000 8:00

Klimatická aktivistka Greta Thunbergová se zúčastnila propalestinské demonstrace v německém Lipsku, kterou zorganizovala propalestinská aliance Handala. Thunbergová v projevu mimo jiné uvedla, že Izrael páchá genocidu a upírá Palestincům základní lidské potřeby. Informuje o tom německý deník Bild.

Greta Thurnbergová na propalestinské demonstraci v LipskuVideo: AP
„Nesmíme mlčet. Nikdo nemůže mlčet, když probíhá genocida a lidem jsou upírány ty nejzákladnější lidské potřeby,“ uvedla ve svém zhruba minutovém projevu Thunbergová.

„Musíme se vždy postavit a vystupovat proti útlaků, proti imperialismu, proti válce, proti diskriminaci a proti rasismu ve všech jeho podobách,“ pokračovala.

„Postavit se na stranu Palestiny znamená být člověkem. Nesmíme se nechat umlčet,“ uzavřela podle deníku Bild švédská klimatická aktivistka, která se zúčastnila již několika propalestinských demonstrací.

Nikam jinam nemusíte. Vyhledávání, Mapy, inzeráty, články a plno dalších služeb pohromadě

Tip od Seznamu
 
 

Thunbergová se ovšem nijak nezmínila o 1200 Izraelcích, které loni 7. října při útoku na Izrael zavraždilo teroristického hnutí Hamás. Nemluvila ani o více než 260 lidech, které Hamás unesl. Zhruba 130 z nich je i po více než čtvrtroce stále drženo v Pásmu Gazy.

Izrael v návaznosti na útok zahájil pozemní operaci v Gaze, jejímž cílem je zničení tohoto teroristického hnutí.

Tato švédská aktivistka je členkou mezinárodního studentského hnutí Fridays for Future, které už dříve mnohokrát agitovalo proti Izraeli a zároveň zlehčovalo běsnění Hamásu, jehož vedení žije v katarském exilu.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist