Kde to jsme? Vládnou nám ekoteroristé?

Uveřejněno dne 8 srpna 2011 000 11:04

ekoteroristaMinistr životního prostředí Chalupa svěsil kalhoty. Nařídil, aby šéf parku Šumava Stráský začal jednat s ekoteroristy. Vnímám to po útoku Schwarzenberga jako další podraz na Stráského. I když ani ten se za své rozhodnutí nepostavil až tak chlapsky a nesmlouvavě.

Schwarzenberg má politickou motivaci zneužít mumraje kolem kůrovce a opřít se do ODS jako svého koaličního konkurenta. U Chalupy se však jedná o zbabělost (ať nemusím hledat vlídnější eufemismy).

Všichni dobře víme, co si Chalupa myslí. Tak ať za tím stojí! Kde to jsme, aby pár organizovaných výtržníků měnilo rozhodnutí šéfa parku jakožto zodpovědné osoby?! Je to nebezpečný precedens. Přitom Stráský není jako dlouholetý turista zajisté nepřítelem přírody. No a odborné názory se liší…

Tak proč by nakonec měli vyhrát křiklouni? Opravdu bych před takovou bezzásadovostí varoval. Jak se říká, podáš prst… Přitom se jedná o najaté aktivisty z různých koutů republiky, kteří nemají k lokalitě žádný vztah. Lidé, kteří tam žijí, a je jich podstatně více, svůj opačný názor také už dali najevo. Jenže nefungují jako nátlaková skupina.

Já nezavrhuji občanskou neposlušnost tam, kde stát šlape po individuálních svobodách. To ale není tento případ. Tady je jistě více zainteresovaných občanů pro rozumný lidský zásah. Oni tam totiž žijí lidé. A nejsou to právě tito zelení křiklouni.

Ano, příroda si nakonec vždycky nějak poradí sama. Ale nežijeme v Amazonii, ale v malé zemi uprostřed Evropy s docela hustým osídlením. Člověk má také do přírody co mluvit, protože je její součástí. A navíc, lidé, kteří si zvykli na určité panorama okolí, v němž žijí, nechtějí čekat desítky let, než se příroda možná spontánně vzpamatuje. Kdo by mohl chtít na Šumavě měsíční krajinu?

Buď jen blbec, nebo někdo, kdo z toho vytlouká politický kapitál. O Schwarzenbergovi jsem už mluvil, teď ale se začal k tzv. ekologům hlasitě přidávat socan Sobotka. Asi chce, aby Šumava dopadla jako státní rozpočet za jeho ministrování. Nyní cítí příležitost kopnout si do politické konkurence. Mohl si najít tedy mnohem záslužnější témata.

A víte, co je nejhorší? Za prvé, pookřáli všichni pravdoláskaři, kteří chtějí, aby se politika ubírala pokoutními cestičkami. Ale, za druhé, hrozí ještě větší nebezpečí. Že se na tomto sporu opět zviditelní Zelení. A že se najde více než pět procent šílenců, kteří zapomenou, kolik nás už stála bionafta, fotovoltaika a jiné nesmysly.

Zelení jsou takovým kůrovcem v celospolečenském měřítku. Zamořenost je třeba redukovat pod pět procent! Jinak se nekontrolovaně namnoží a napadnou třeba i jadernou energetiku.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist