Kočičkové a další Ekoblbové v akci

Uveřejněno dne 9 září 2020 000 14:49
Začátek manifestu kočiček „Na tento svět jsme byla vržena“ vysvětluje vše co potřebuji vědět. Škoda, že v době porodu asistující sestra nestačila dobře chytat. Nemusel by následovat jejich pád na podlahu (zřejmě hlavou). Mňouk.

Líbí se mi právní manuál pro řešení přestupků a pokut.

https://limityjsmemy.cz/wp-content/uploads/2018/11/Prestupky-manual-2018-10.pdf

Dává mi to krásný a srozumitelně ucelený postup, jak s pravděpodobností menšího trestu odstavit elektrárnu. Proč protestovat pouze před vrátnicí? Amatéři!

Mohl bych odstavit od elektřiny několik tisíc domácností v jednom kraji, záleží na konkrétní trafostanici. S lítostí v srdci bych v médiích sdělil mrzutost nad svým protiprávním jednáním a zároveň vyzdvihl důležitost občanské neposlušnosti. Své jednání bych zdůvodnil srovnáním boje za volební emancipaci žen a osmihodinovou pracovní dobu. Ovšem vždy s maskou, aby – dle právního manuálu – byla minimální možnost prohry a zaplacení pokuty 15 000 Kč + 1000 poplatek ve správním řízení.

Policie bych se nebál. Tahle komická ozbrojená složka neumí zasáhnout ani proti nelegálním technařům, ani si zavolat na pomoc Báňské záchránáře v případě rypadla. Prostě si pohodlně sednou na zadek a čumí do kamery. Na Slovensku mají úplně jiný level řešení incidentů s aktivisty. Ale to nám předvádí v plné kráse premiér, že Slováci se s ničím nemažou.

To odstavení elektrárny by mělo smysl. Kolik ekologů i neekologů pije obyčejné kafe? Varná konvice propálí asi 600 Wattů, ale jsou i lepší příkony! Zbytečný luxus. Nepotřebujete horké kafe. Ze statistických údajů je v ČR cca 4 milionu domácností (úplné rodiny, neúplné …). I kdyby se varná konvice objevila pouze v polovině z nich mluvíme o příkonu 600 x 2 000 000. A to je pouze jeden spotřebič z mnoha.

Aby kočičky na fotce vypadaly k světu použily kulmu, nebo fén? Zbytečný luxus.

Jak je to s teplou vodou ani nemá cenu komentovat. Prostě konec keců, konec uhlí. Lepší než odstavit elektrárnu, je odstavit teplárnu. Nejlépe od listopadu! Pak si jenom počkat co se bude dít.

Boj za lepší klima je krásná a ušlechtilá věc. Jako bývalý skaut mám pro takové ideály pochopení vždy. Ovšem nesnesu, když se těch ideálů chopí pošuci, myšlenku svým chováním znásilní a její význam naprosto devalvují na úroveň, kdy je upozaděn. A tohle nám dělají ekoblbové nejen z Greenpeace, nebo Limity jsme my, ale na celém světě.

Takže pak veřejnost vidí takové perličky jako když nám o ekologické morálce a vyšším mravním principu referují známí herci

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ekologie-leonardo-dicaprio-stefan-gossling.A191025_222436_zahranicni_nea

Úplně chybí Zdeněk Škromach, který by nám o nedostatku vody referoval z bazénku.

Nebo rozmazlená uřvaná puberťačka ze Švédska, která na jednu stranu vyhrožuje politikům a na druhou stranu si uraženě sedí na podlaze v údajně přeplněném vlaku.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/greta-thunberg-deutsche-bahn-nemecko.A191215_093051_zahranicni_aug

Sám za sebe můžu sdělit, že v mladých letech mě na 14ti denní tábor stačil jeden batoh, ale je jasné, že autisté to mají jinak. Proto nechápu proč můj autistický švagr tahal na zájezd do Bulharska jeden kufr. To je krásná ukázka boje proti zbytečnostem a přemrštěnému konzumu. Můžu jen spekulovat, proč nemohla sedět v kupé. Asi prostě nejsou nafukovací.

Netvrdím, že čeští ekologové referují o ekologii z pohodlí tryskáčů a do vlaků si berou celý šatník. Ovšem můžu jen spekulovat jak oni mají vybavenou svoji domácnost. Jak často používají varnou konvici, kulmu, či fén a další spotřebiče. Je to věc, která se nedá ani potvrdit, ani vyvrátit.

Takže až mi nějaký ekolog ukáže na fotkách svoji domácnost, nebo aspoň kolik za den spotřebuje el. energie a teplé vody, pak uvěřím, že to se záchranou planety myslí vážně.

Tady se totiž spousta nemyslících občanů upíná k plynu jako k nějaké spáse. Když náhodou rapidně a náhle stoupne poptávka v EU, protože nikdo nechce být fosil a Skandinávci, ani Arabové ty dodávky nebudou schopni zajistit všem, udělejte pár protiruských demonstrací, shoďte pár soch, zataraste cestu vlkům a pak požádejte Putina o trochu plynu. Nebo začněte jíst luštěniny, aby jste si do roku 2030 stačili udělat rezervu do kotle. Nebo si kupte el. přímotopy a z elektroměru si udělejte vrtulník. Také je možná alternativa Turecko za pár let, až postaví vrt na turecko – řecké hranici. Prostě samé pozitivní vyhlídky na možné dodavatele plynu.

Snížit spotřebu ve 4 mil domácností. To je jediný reálný směr, který žádná energetická ani těžební společnost neovlivní i kdyby jste vylezli na 100 rypadel.

Zdroj

Reakce
  1. 4 měsíci ago

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist