Laureát Nobelovy ceny: žádná klimatická krize neexistuje

Uveřejněno dne 20 července 2023 000 8:13
Jeden z předních světových odborníků na kvantovou mechaniku a laureát Nobelovy ceny za fyziku z roku 2022 John F. Clauser označil vědecké dogma o klimatické zkáze za pseudovědu.

Učinil tak v prohlášení při příležitosti svého přijetí do správní rady CO2 Coalition. V něm oficiální vědu o klimatu označil za „masivní a šokující novinářskou pseudovědu.“ Příběh o klimatické krizi je podle něj „podvodem globální elity a nebezpečnou korupci vědy, ohrožující světovou ekonomiku a blahobyt miliard lidí.“John Clauser zcela určitě nemá zapotřebí vystupovat v zájmu nějakých „zločinných organizací uhelných baronů“. Spíše naopak. Díky svému statutu je nezávislý na podpoře vlád či lobbyistických organizací, které se podle něj snaží přeformátovat naši úspěšnou civilizaci a učinit z ní nástroj své moci.

Vědecká koalice pro CO2 byla založena před osmi lety jako platforma pro diskusi o změně klimatu, úloze lidstva v klimatickém systému a důsledcích povinného snižování CO2 v atmosféře. Podle Clausera musí světová populace počítat v souvislosti s tzv. záchranou planety mimo jiné se snížením kvality života a současným zvýšením nákladů na ně, zatímco se bude hrstka elit, prosazujících zelenou agendu dále prohánět v soukromých letadlech.

„Podle mě žádná klimatická změna neexistuje,“ prohlásil Clauser a dodal, že tuto pseudovědu propagují pomýlení marketéři, politici, vládní agentury a zaplacení ekologové. Podle něj se budeme potýkat s energetickou krizí, kterou zelené dogma způsobí a která přinese pokles životní úrovně lidstva. Tato krize již podle Clausera započala a stále rychleji se zhoršuje. „Tato krize je zbytečně a dlouhodobě prohlubována tím, co je podle mého názoru nesprávná klimatická věda“, doplnil.

Clauser přitom není zdaleka prvním nobelistou, který zpochybňuje současný vědecko-politický narativ o změně klimatu. „Neexistuje žádná klimatická nouze,“ píše se například v dokumentu, jehož hlavním signatářem je nositel Nobelovy ceny za rok 1973, norský fyzik Ivar Giaver. Tuto proklamaci podepsaly tři stovky vědců, kteří se klimatem skutečně vědecky zabývají. Podle dokumentu nejsou oficiální klimatické modely ani vzdáleně věrohodné a vliv skleníkových plynů jako je oxid uhličitý na stav klimatu se přeceňuje. Věda o klimatu je podle něj spíše diskusí o vlastním přesvědčení a aktivismu a nemá příliš společného s vědou.

Dr. Clauser kritizoval udělení Nobelovy ceny za rok 2021 za práci na vývoji počítačových modelů předpovídajících globální oteplování. Americkému prezidentu Bidenovi neváhal sdělit, že nesouhlasí s jeho klimatickou politikou. Clauser mimo jiné vyvinul klimatický model, který stávající modely doplňuje o nový významný dominantní proces. Ten zahrnuje zejména vliv viditelného světla odráženého kumulovitými mraky, které pokrývají v průměru polovinu Země na klimatickou kondici planety. Stávající modely roli atmosférické oblačnosti na jevy jako je globální oteplování bohužel značně podceňují.

Při pohledu na Zemi z vesmíru pokrývá oblačnost různě velkou část zemského povrchu, a to od jedné až do dvou třetin. Tyto mraky odrážejí přibližně 90 % slunečního světla, které na ně dopadá, zpět do vesmíru. Sluneční světlo, které dopadá na zemský povrch v bezoblačné oblasti, jejíž dvě třetiny pokrývají oceány, je pohlcováno a vypařuje se z něj mořská voda, čímž vznikají další kupovité oblačnosti.

Změny v rychlosti přenosu tepla zářením spojené se změnami atmosférického oxidu uhličitého jsou podle tohoto modelu téměř o dva řády nižší, než předpokládají apologeti zelené doktríny. Vliv oxidu uhličitého na globální tzv. oteplování lze tedy považovat za zanedbatelný.

Je třeba poznamenat, že zprávy Mezivládního panelu pro změnu klimatu, že vliv oblačnosti skutečně představuje největší nejistotu v jejich předpovědích klimatu. Ignorace tohoto faktu v zadání klimatické politiky vede jednoznačně ke snižování životní úrovně formou radikálních změn v energetice či osobní dopravě a povedou k radikálnímu zvýšení daní v zemích vysoké civilizační úrovně.

Bohužel však nesledujeme vědeckou debatu, jsme svědky bezprecedentního politického směřování k úpadku ve jménu zelené ideologie. Necháme si to líbit?

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist