Co nese víc než válka? „Klimatické změny ohrožují světový mír“

Uveřejněno dne 9 dubna 2014 000 13:27

Před pár roky vyvolali miliardáři v Kodani z řad ekologistů paniku. Zavedli nejvyšší stupeň ohrožení Země – červený, a nazvali ho „vysoké riziko“, aby dali politikům další nástroj k plošnému ovládání mas skrze přerozdělování a sami na tom vydělali další prachy. Nestačilo to. Teď zavedli sytě purpurovou, nazvali ji „velmi vysoké riziko“ a šoupli ji před červenou. Zdroje sice vysychají, ale lidi ještě furt nějaký prachy mají.

„Věci jsou horší, než jsme předpovídali v roce 2007,“ komentoval novu katastrofickou zprávu její spoluautor Salímul Hak, ředitel Mezinárodního střediska pro klimatické změny a rozvoj při univerzitě v Bangladéši. To je taková líheň alarmistů. „Budeme zažívat víc a víc následků, rychleji a dříve, než jsme předpokládali.“ Klimatické změny přinesou další bídu, nemoci, násilí a vyrobí nové uprchlíky. Někde bude vody hodně, jinde míň, nebude jídlo, přijdou nové nemoci a ohrožený bude dokonce i světový mír. Tak to bychom měli komplet. Vyšší míru paniky a lepší základ pro politiky, kteří jsou s bojovníky proti klimatu jedna ruka, protože to v zájmu blaha sype, nemohli vymyslet. I ta sytě purpurová je dobrá. Lepší, než červená. Červená je všude a lidi ji už tolik nežerou.

Když jsem před lety v souvislosti s probíhající konferencí v Kodani hledal informace o tom, kdo jsou jednotliví lidé a co mají za sebou, když vystupují na pódiu a usurpují si právo rozhodovat o tom, jak budou miliardy lidí na planetě Zemi žít, nedošel jsem dál, než k šéfovi Mezivládního panelu pro změny klimatu při OSN Pačaurímu. Dál jsem nemusel. Od roku 1981 je vlastníkem, spoluvlastníkem, nebo alespoň ředitelem řady soukromých korporací, obchodujících s ropou, energiemi, chemikáliemi, ocelí z Indie, nebo nejnověji s emisními povolenkami. Pačaurí sedí v dozorčí radě Chicago Climate Exchange, Chicagské klimatické burzy, největší a nejlukrativnější burzy na světě zabývající se obchodem s uhlíkem, které při zakládání uhlíkové burzy v Indii asistovala firma TERI, které on šéfoval. Klimatologické finanční terno.

Jen těžko najdete větší plošný finanční podvod v dějinách lidstva, než je boj s klimatickými změnami. Vybrali si jen těžko reálně měřitelný cíl, umožňující několikerý výklad výsledků, vybrali si pro nekonečnou válku s teplotou za soupeře planetu Zemi s její několik miliard let starou historii, v níž jsme jen nepatrným zásekem v čase, vyvolali paniku, vzali si miliardy lidí jako rukojmí a vyvolali v jejich očích strach, a to vše jen proto, aby vydělali prachy. Z ohrané červené se teď stala sytě purpurová. Laciný trik nejen s barvami, který přijde zatraceně draho, a na jehož konci bude paradoxně ještě větší bída. A Země? Ta je v pohodě a bude i po nás, zatímco smějící se Pačaurí a jemu podobní ořezávají skrze nekonečný boj s přirozeným vývojem planety ty, kteří se dají, a skrze politická rozhodnutí pod sankcí i ty, kteří se nechtěli dát ořezat dobrovolně. Vždyť kdo by přece chtěl větší bídu, více nemocí, více násilí a množící se uprchlíky, utíkající před nedostatkem pitné vody a jídla. A kdo by přece nechtěl světový mír, no ne?

Až přijdou další vlny prohloubení bídy, nemocí, nedostatku jídla, přijdou další války a uprchlíci z Afriky vyplní Středozemní moře a polezou si suchou nohou po zádech při své cestě do Evropy, vzpomeňte si, že to bojovníci s klimatickými změnami na Zemi říkali. Nemohli se seknout, byť důvody toho stavu budou jinde. Ono je to všechno totiž z hlediska opakujícího se vývoje na Zemi stejně přirozené, jako to, že se na Zemi prostě už miliardy let mění klima. A na obojím se dá dost vydělat.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

TOPlist