Denní archiv: Pátek, Srpen 2, 2019

2 Srp 2019

Ratlíka Macrono ňafajícího na G20 o klimatu nebral nikdo vážně, a tak musel ze svého „diktátu“ vycouvat

Francouzský prezident Emmanuel Macron dorazil na summit G-20 do Japonska s hrozbami, že např. v závěrečném komuniké této skupiny se musí mluvit o Pařížské klimatické dohodě 2015, nebo že Francie nic nepodepíše, uvedl Bloomberg.
2 Srp 2019

Zastřel si svého kuřáka

Hon na kuřáky v Evropě vstoupil do dalšího kola. Největší tajtrlík regionu, Švédsko, vymyslelo další obrpitomost. A militantní ultraantikuřáci počkají až si to sedne, a pak to budou požadovat taky s tím, že jinde už je to
2 Srp 2019

Elektroautem na Jadran, teoreticky

V české a světové politice se nic podstatného neděje, okurková sezóna právě začíná, a medián českého národa brzo zamíří do svého dovolenkového ráje. Co třeba se zamyslet, jak to udělat, aby český (ex)paštikář do Zadaru dojel elektroautem.
2 Srp 2019

Za klimatické záškoláctví se rozdávají pochvaly. A s propíranou třídní důtkou je to trochu jinak

Stávky Fridays for the Future jsou fenomén, který se ze Švédska rozšířil po celé Evropě. Jak se k nim staví české školy? Různě. Někde prý dávají za neomluvené hodiny důtky a někteří pedagogové si myslí, že stávkující
2 Srp 2019

Mýty kolem jaderné energetiky – předpotopní technika

Jaderné elektrárny, které jsou staré už několik desetiletí, jsou prý zastaralé a proto i náchylné k haváriím. Přednost by měly dostat moderní technologie, protože jsou efektivnější. Jak je tomu ve skutečnosti? (délka blogu 10 min)
TOPlist