Bursíkův LES nakonec do sněmovních voleb nepůjde

Uveřejněno dne 25 září 2013 000 12:49

Praha – Liberálně ekologická strana (LES) bývalého předsedy zelených Martina Bursíka se letošních sněmovních voleb nakonec nezúčastní. V zaslaném prohlášení uvedla, že nechce rozmělňovat hlasy voličů pravého středu. Její zástupce Matěj Hollan ČTK řekl, že by strana nestihla dostatečně připravit kampaň tak, aby jí to zajistilo vstup do Poslanecké sněmovny. Voliči o složení dolní komory rozhodnou za šest týdnů.

Strana se pokusila dohodnout na spolupráci s lidovci, ti to ale odmítli. Podle zástupců LES se nepodařilo překonat programové rozpory. „Naší ambicí je vybudovat silnou, stabilní, liberálně a ekologicky orientovanou stranu a ve volbách uspět. V těchto ‚příliš předčasných‘ volbách hrozí, že bychom byli jedněmi z těch, kteří přispějí k rozmělnění hlasů voličů pravého středu, a to si s ohledem na zájmy země nepřejeme,“ uvedli zástupci LES.

Podle Hollana LES nepodpoří žádnou jinou politickou stranu, která ve sněmovních volbách kandiduje. LES se plánuje účastnit některých dalších voleb, například do Senátu či Evropského parlamentu.

Stranu, kterou teprve nedávno ministerstvo vnitra zaregistrovalo, podpořily mnohé osobnosti, mimo jiné režisérka Olga Sommerová či ekonom Jan Švejnar. Mezi dalšími podporovateli byla herečka Eva Holubová, socioložka Jiřina Šiklová, výtvarník Kurt Gebauer, spisovatel Ivan Klíma a zpěvačka Marta Kubišová.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

TOPlist