Měsíční archiv: Březen 2020

20 Bře 2020

Německá televize velebí virus: vymýtí staré, planeta zezelená

Necelého čtvrt roku poté, kdy se Tom Buhrow, intendant německé veřejnoprávní televize ARD, musel omluvit za „satirické“ video dětského sboru s názvem Moje babička je staré ekologické prase, zašly stanice ARD a ZDF ještě dál.
19 Bře 2020

Holandští stavební dělníci protestují proti ekologickým předpisům

Haag, Holandsko (AP) – Tisíce holandských pracovníků ve stavebnictví se ve středu v rámci posledních rozsáhlých demonstrací proti ekologistickým politikám nahrnuly do Haagu, aby protestovaly proti restrikcím, které vnímají jako ochromující pro jejich průmysl.
19 Bře 2020

Pokrokoví vůdci Amazonie chtějí od ‚bohatých zemí‘ 30 miliard ekologických reparací

Řím – Skupina regionálních vůdců z Amazonie v pondělí ve Vatikánu navrhla, že by bohaté národy měly být přinuceny k odškodnění za ekologické škody způsobené těmto tzv. „plicím planety“.
19 Bře 2020

Klimatická „Rebelie proti vyhynutí“ a nastrčené dítě v roli bílého koně

Článek Andrewa Ashe „Climate’s „Extinction Rebellion“ and the Child Stalking Horse“, který vyšel 14. října 2019, přeložený paní Helenou Kolínskou a mnou.
19 Bře 2020

Ekologismus a rovnost

Může vůbec existovat něco jako rovnost v rámci ekologie? Nebo i tento -ismus bude postaven na rovnější mezi rovnými?
19 Bře 2020

Uhlí jako záminka ke svržení kapitalismu

Tak už se nám aktivisté sedící na střeše rypadla v uhelném dole stihli vybarvit. Sice mají plnou pusu klimatu a uhlí, ale ve skutečnosti jim jde o svržení kapitalismu a nastolení jakéhosi nového řádu.
19 Bře 2020

Americký zelený socialismus po evropsku

Řada lidí už nejspíš slyšela o programu Green New Deal propagovaném ultralevicovým křídlem amerických Demokratů. Ale troufám si tvrdit, že jen málokdo ví, že obdobný program připravují i evropští zachránci klimatu.
19 Bře 2020

Ekoteroristé na rypadle

Banda ekoteroristů obsadila dnes rypadlo lomu Vršany a rozvinula tam plachtu s heslem „Uhlí patří pod zem“. Mimochodem, zajímalo by mě, jestli si tito aktivisté zase dojdou na vrátnici nechat si dobít mobily, jak je jejich dobrým
TOPlist