Měsíční archiv: Září 2020

30 Zář 2020

EVROPA: Leyenová definitivně ztratila soudnost

Pro předsedkyni Evropské komise je nejdůležitější snižování emisí CO2. Na covid-19 chce více pravomocí a volný pohyb, na masovou nelegální migraci recept nemá, agresivita Turecka ji nezneklidňuje, digitalizace ustoupila daleko do pozadí.
30 Zář 2020

Zelenou dohodu zastaví jen členské státy

Poslanci Evropského parlamentu se nyní dělí na ty, kteří rekonstrukci ekonomiky po koronaviru chápou jako důvod k odložení Zelené dohody, a na ty, kteří s tím nesouhlasí. Obě strany napsaly dopisy vedení evropských institucí.
30 Zář 2020

EVROPA: Green deal je bezpečnostním rizikem

Současnou koronavirovou dobu doprovází permanentní informační záplava všeho druhu. Od nezbytných a důležitých zpráv až po úplně bizarní kritické výstupy vládní opozice a splašky dostupné zejména v on line prostoru. Každému podle libosti.
30 Zář 2020

KLIMA: Bude muset NATO válčit proti uhlí?

Norské námořnictvo má v popisu práce ochranu životního prostředí. Nemělo by nás proto úplně překvapit, že norská viceadmirálka se chce ve Vojenském výboru NATO věnovat klimatickým změnám spojeným s působením ozbrojených sil. Podívejme se na tuto dámu
30 Zář 2020

Kulturní válka za kulisami epidemie. Zjednala si virus Greta? Německá televize to učí děti. Proč si platíme Institut úzkosti? Soros v koprodukci s českým MŠ uvádějí: Společnost budoucnosti. Utneme jim chapadla?

I přes epidemii, kterou v současnosti zažíváme (její mediální obraz se blíží apokalyptickým vizím), probíhá v neztenčené míře kulturní válka na všech frontách. Globalisté a jejich domácí páté kolony se snaží využít krize k přeformátování společnosti podle takzvaných „humanistických“
30 Zář 2020

Ukrutná násilnost ‚ekologismu‘

Fiore Longo ze Survival International argumentuje za skoncování s monstrózními ochranářskými projekty, které právě těm lidem, kteří vědí, jak svoji zemi chránit, ubližují a ničí je.
30 Zář 2020

ŠUMAVA: Dvacet let nestačilo

Po vyhlášení nové zonace Národního parku Šumava jsem si vzpomněl na rok 1990, ve kterém jsem byl se studenty lesnické fakulty v Brně ve Švédsku, kde jsme se zúčastnili terénní výuky studentů Sveriges lantbruksuniversitet (Lesnické fakulty Švédské
24 Zář 2020

Zelené hnutí vede svoji Ofenzívu Tet

Zpráv o tom, že dogmatický ekologismus páchá na planetě škody, přibývá. Zvolna přibývá i vědců, kteří se nebojí pozvednout hlas a zelené mantry na základě faktů kritizovat. Dokonce se kritické hlasy objevují i v řadách neziskových organizací.
TOPlist